Slavia předvedla poločas snů. Sparta opět ztratila

Slavia - Bohemians Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Sparty v lize opět ztratili. Tentokrát na domácím hřišti nedokázali porazit Jablonec, se kterým pouze remizovali 1:1. Svěřenci trenéra Vrby doplatili hlavně na nepřesnosti v koncovce, kdy hlavně Adam Hložek nedokázal proměnit hned tři velmi dobré šance. V souběžně hraném utkání remizovala Karviná s Teplicemi taktéž 1:1. Slavia po nepovedeném prvním poločase převálcovala Bohemians.

Sparta v posledním ligovém zápase prohrála na hřišti Plzně, a tak si nemohla dovolit proti Jablonci zaváhat. Trenér Vrba udělal změnu v sestavě, když na hrot postavil Václava Drchala a talentovaného Hložka stáhl pod něj. Tato volba se vyplatila už ve 4. minutě zápasu. Po zdařilém průniku Haraslína se k míči dostal Drchal a přesnou ranou poslal Spartu do vedení.

I nadále byli Pražané aktivnějším týmem. Do nadějné pozice pro zakončení se uvnitř vápna dostal Hložek, ale nestihl se s míčem otočit včas, a tak mu obránce míč vypíchl. Po půl hodině hry se mohli Jablonečtí radovat z vyrovnání. Kubista hlavou ve vápně posunul na Čvančaru, který na hranici malého vápna hlavičkou trestuhodně přestřelil.

Do další velké šance se Adam Hložek dostal ve 42. minutě. Uvnitř velkého vápna byl úplně sám, ale z výhodné pozice vůbec netrefil branku. Takové příležitosti reprezentační útočník obvykle proměňuje. Tentokrát ale neuspěl, a tak se šlo do kabin za sparťanského vedení 1:0.

Na rozdíl od prvního poločasu vstoupil do toho druhého lépe Jablonec. Krob odcentroval z levé strany do vápna, kde našel hlavu Čvančary, který se prosadil přes Hancka a hlavou překonal Nitu. Poslat Spartu znovu do vedení mohl po hodině hry opět Hložek, když převzal míč od Karabce, obtočil se okolo obránce, ale v zakončení opět selhal, když jej vychytal brankář Hanuš. O pár minut později neuspěl v dobré šanci ani Karlsson.

V závěru zápasu si Sparta vypracovala ještě nadějný volný přímý kop kousek za vápnem, ale Karlsson trefil pouze zeď. Oba týmy se tak rozešly smírně 1:1.

Slavia otočila ve velkém stylu

Slavia se proti Bohemians dlouho trápila. První poločas se jí vůbec nepovedl. Domácí se dostali do vedení ve 22. minutě, když Jan Chramosta tvrdou ranou na bližší tyč překonal Mandouse. Klokani si navíc v prvním dějství vytvořili další dvě šance, ale Keita s Dostálem neuspěli.

Do druhého poločasu musel tým z Edenu něco změnit. Na hřiště poslal Krmenčíka s Lingrem a hned to bylo znát. Po deseti minutách druhé půle se hráčům Slavie podařilo vyrovnat zásluhou Stanciua. Tento gól je ještě víc nakopl a nadále bušili do svého soupeře.

O pár minut později přišly dva slepené góly v podání Lingra a Kuchty, a tak ani ne v polovině druhé části hry už domácí prohrávali o dva góly a byli zralí na ručník. Definitivní KO dal Klokanům Krmenčík z penalty, který vstřelil svůj první gól za Slavii v nejvyšší české soutěži. Na konečných 5:1 pak uzavřel nejlepší ligový střelec Ivan Schranz.

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10