Motorsport

Bottas jako oběť pro Hamiltonův titul? Fin přišel o startovní pozici

Bottas jako oběť pro Hamiltonův titul? Fin přišel o startovní pozici
Lewis Hamilton a Valtteri Bottas Zdroj: Profimedia

Mercedes evidentně dělá úplně všechno pro to, aby letošní šampionát F1 vyhrál po osmé Lewis Hamilton. A je jedno, že se to dotkne týmového kolegy Valtteriho Bottase.

Max Verstappen vede žebříček bodování o pět bodů, ale v Rusku bude startovat z posledního místa vinou výměny motoru. A Mercedes pochopitelně dělá všechno pro to, aby letošní sérii závodů vyhrál Lewis Hamilton. Pomoci má týmový kolega Bottas, jenž taktéž bude měnit motor. Důvod je ale nejspíše trochu jiný...

Finský jezdec má totiž schopnosti na to, aby potrápil Verstappena a připravil jej o body. Vzhledem k výměně motoru tak bude startovat až ze 17. pozice, pár míst před talentovaným Nizozemcem. Motor přitom měnil už čtrnáct dní zpátky při Velké ceně v Monze.

Související obsah

"Mohou nastat chvíle, kdy budeme muset hrát jako tým a já se budu muset obětovat," pronesl Valtteri Bottas jen pár dní zpátky. Právě tato situace se právě nyní děje. Druhý muž aktuálního žebříčku Hamilton bude startovat ze čtvrté pozice za Norrisem, Sainzem a Russellem. Velká cena startuje v neděli ve 14:00.


V tomto voze závodí Lewis Hamilton:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události

Krátká zpráva

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0