Juventus zvítězil podruhé v řadě. V římském derby uspělo Lazio

Vypadá to, že fotbalisté Juventusu se konečně začínají zvedat. Po tragickém vstupu do Serie A si připsali druhé vítězství v řadě. V šestém kole nejvyšší italské soutěže porazili Sampdorii po problémech 3:2. Stejným výsledkem skončilo také římské derby, ve kterém bylo úspěšnější Lazio. Do čela soutěže se vrátila Neapol, která porazila Cagliari 2:0.

Skóre otevřel už v desáté minutě Paulo Dybala, který se trefil zpoza vápna utěšenou střelou levačkou. Jenže tentýž hráč se ve 21. minutě zranil, a to mělo na hru turínského celku značný vliv. Těsně před koncem přesto domácí zvýšili na 2:0, když pokutový kop proměnil Leonardo Bonucci. Jenže o minutu později snížil hlavou Maja Jošida.

Po změně stran domácí dali na 3:1. Od brankové čáry přišla přihrávka na střed hřiště, odkud ho do odkryté branky poslal Manuel Locatelli. Sampdoria se ještě v závěru nadechla a snížila. Z hranice pokutového území vypálil tvrdou střelu levačkou Antonio Candreava. Juventus nakonec ale zvítězil 3:2 a připsal si druhé vítězství v řadě.

V římském derby se nečekalo na gól příliš dlouho. Jako první se prosadil v 11. minutě domácí Sergej Milinkovič.-Savič, který si naběhl na centr Andersona. Na 2:0 zvýšil o pár minut později Pedro, který se trefil zpoza vápna. Snížení přišlo ještě do konce poločasu, když se po rohovém kopu nejvýše vyšplhal Roger Inaňez.

Po změně stran předvedl pěknou individuální akci Immobile, který šel sám od poloviny hřiště, počkal si, až mu přiběhne Felipe Anderson, který už pouze nastavil nohu. AS zápas ale ještě zdramatizovalo, když v 69. minutě proměnil pokutový kop Jordan Veretout. I v závěru přišlo ještě několik šancí, ale stav se nezměnil. Lazio tak porazilo městského rivala 3:2.

Do čela soutěže se vrátila Neapol, která má výbornou formu a i po šestém zápase je nadále stoprocentní. Tentokrát to odneslo Cagliari, které porazila 2:0.

Na sestřih se můžete podívat ve videu níže:

​​Nedělní výsledky 6. kola Serie A:

Juventus – Sampdoria 3:2 (2:1)
Branky: 10. Dybala, 43. Bonucci (pen.), 57. Locatelli – 44. Jošida, 83. Candreva.

Empoli – Bologna 4:2 (2:1)
Branky: 2. Bonifazi (vla.), 32. Pinamonti, 54. Bajrami (pen.), 90. Ricci – 12. Barrow, 78. Arnautović.

Sassuolo – Salernitana 1:0 (0:0)
Branka: 54. D. Berardi.

Udinese – Fiorentina 0:1 (0:1)
Branka: 16. Vlahović (pen.).

Lazio – AS Řím 3:2 (2:1)
Branky: 11. S. Milinković-Savić, 19. Pedro, 63. Anderson – 41. Ibañez, 69. Veretout (pen.).

Neapol – Cagliari 2:0 (1:0)
Branky: 11. Osimhen, 57. L. Insigne (pen.).

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.