Motorsport

Historický zápis, Hamilton si dojel pro sté vítězství! Verstappen byl druhý

Lewis Hamilton po vítězství na VC Ruska Zdroj: Profimedia.cz

Velké drama nabídla Velká cena Ruska, kterou nakonec ovládl Lewis Hamilton z Mercedesu, který se dostal na vedoucí místo žebříčku. Úžasný výkon ale předvedl Max Verstappen, který startoval na posledním místě a nakonec skončil druhý. Lando Norris přišel o premiérovou výhru dvě kola před koncem.

Max Verstappen startoval z posledního místa kvůli výměně motoru a penalizaci z minulého závodu. Pozdržet jej měl Valtteri Bottas, který také přistoupil k výměně komponentů. Nizozemský závodník jej ale po pár kolech předjel. Po startu se do vedení dostal španělský závodník Sainz.

Po několika kolech se ale do vedení dostal Lando Norris, jenž vyhrál sobotní kvalifikaci. Talentovaný britský závodník se většinu závodu držel na čele, ale v závěru se spustil déšť a Norris neuposlechl pokyny týmu a neodjel vyměnit pneumatiky.

Lewis Hamilton se tak dostal do vedení a dojel si pro rekordní stou výhru pod hlavičkou Formule 1, čímž přepsal historii tohoto sportu. Max Verstappen po konci Landa Norrise skončil druhý a během závodu za sebou nechal neuvěřitelných 18 jezdců. V průběžném bodování nově vede Brit o dva body. Třetí dojel Carlos Sainz.

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0