Další sporty

S odvetou počítám, nemůžu jen sedět doma a trucovat, říká po porážce Joshua

S odvetou počítám, nemůžu jen sedět doma a trucovat, říká po porážce Joshua
Oleksand Usyk a Anthony Joshua Zdroj: Profimedia

Boxerská těžká váha má sice nového vládce Oleksandra Usyka z Ukrajiny, který připravil o pásy WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho Joshuu, ale už se chystá odveta. Tu potvrdili také oba boxeři.

Joshua padl s Usykem ve 12kolové bitvě. Jedním z důvodů podle jeho slov bylo i to, že od devátého kola neviděl na jedno oko. Podle svého promotéra Eddieho Hearna utrpěl 31letý boxer zlomeninu očnice.

"Od devátého kola jsem neviděl prakticky nic. Měl jsem prakticky zavřené oči," řekl Joshua. "Byla to dobrá zkušenost. Když je osud proti vám, musíte se naučit ovládat sebe sama a být nad věcí. Bylo to ale poprvé, co se mi něco podobného stalo," pokračoval.

Související obsah

​Hearn po zápase řekl, že Joshua projevil Usykovi příliš velký respekt a bude muset provést zásadní změny, aby si tituly vzal zpět. Odveta mezi oběma boxery je jistá, jelikož je zakomponovaná ve smlouvě. Joshua i Usyk s ní počítají.

"Když jsem procházel tunelem, řekl jsem si, že jsem připraven se vrátit a pokračovat dál. Chci se vrátit do tělocvičny a zlepšit se," doplnil Joshua. "Byla to velká lekce," je si vědom rodák z Watfordu.

Související obsah

"Nebudu teď jen sedět doma, trucovat a brečet. Tohle je válka. Není to pouze o jednom boji," říká odhodlaně Joshua. "Už jsem náš zápas viděl a říkal jsem si, co všechno jsem mohl udělat lépe," prozradil olympijský vítěz z Londýna.

Již dříve poslal Joshua k zemi také Vladimira Klička:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události