Hokej

Nový šéf hokeje už úřaduje, chce vyřadit Čínu z vlastní olympiády

Nový šéf hokeje už úřaduje, chce vyřadit Čínu z vlastní olympiády
Předseda Mezinárodní hokejové federace Luc Tardif Zdroj: Profimedia

Nový šéf Mezinárodní hokejové federace Luc Tardif byl do svého úřadu zvolen v sobotu, ale už se začíná činit. Podle něj by se Čína neměla zúčastnit hokejového turnaje na olympijských hrách v Pekingu, protože by nebyla dostatečně konkurenceschopná. Asijská země má účast zajištěnou automaticky, protože je pořadatelem.

Čína by se v základní skupině měla utkat s Kanadou, Spojenými státy a Německem. Vzhledem k tomu, že výkonnost tamní reprezentace není dostatečná, hrozilo by, že by pro ni turnaj skončil velkou ostudou. "Nikomu nemůže prospět, když nějaká reprezentace prohraje 0:15. Ani Číně ani hokeji," řekl Tardif, který ve funkci nejmocnějšího muže světového hokeje nahradil Reného Fasela. 

Část čínské reprezentace se před dvěma lety dokonce připravovala ve třetí nejvyšší české soutěži pod názvem China Golden Dragon. Kladno jim tehdy poskytlo zázemí a ubytování. Kromě čínských hráčů zde nastupovalo šest českých hráčů. Sezona pro ně skončila ale velkým fiaskem, když ze 42 zápasů získali jediný bod s celkovým skóre 76:406. Průměrná návštěva na jejich zápasech byla 44 diváků. 

Související obsah

​Od té doby nehráli žádný zápas. Ve světovém žebříčku figurují na 32. místě. "Jestliže to Čína nezvládne, je třeba mít plán B," řekl Tardif.

A tou záložní variantou by měla být reprezentace Norska, které na letošním mistrovství světa skončilo na sedmém místě ve skupině B. Norové zde porazili Itálii, Kazachstán a v prodloužení Lotyšsko. Rozhodnout by se mělo do konce října. 

Novým předsedou Mezinárodní hokejové federace je Luc Tardif.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Jágr a spol. schytal od Sparty šest gólů, Pardubice opět vítězné

Tipsport extraliga - 30. kolo Liberec - Vítkovice 4:3 v prodloužení, Karlovy Vary - Litvínov 2:3, Zlín - Pardubice 1:4, Kladno - Sparta 0:6, Mladá Boleslav - Třinec 0:3, Mountfield HK - České Budějovice 3:2 v prodloužení, Olomouc - Brno 0:2