Fotbal

VIDEO: Fenomenální gól fotbalistky. Její branka se zapíše do kronik

VIDEO: Fenomenální gól fotbalistky. Její branka se zapíše do kronik
Jelena Severová vstřelila gól už za 3,2 vteřiny Zdroj: Profimedia

Superrychlý gól byl k vidění v zámořské soutěži ženské fotbalové ligy. Jelena Severová skórovala už za 3,2 vteřiny, což je devátý nejrychlejší gól v historii i s mužským fotbalem dohromady. Brankou přímo z rozehrávky tak pomohla svému Milwaukee proti Youngstown State Sunday k jasné výhře 7:0.

V noci z neděle na pondělí se měl odehrát další běžný zápas ženské zámořské vysokoškolské ligy NCAA. Jelena Severová z toho ale udělala utkání, na které se bude dlouho vzpomínat. Při úvodní rozehrávce si všimla, že brankářka soupeřek stojí daleko od své branky, a místo přihrávky nějaké ze spoluhráček zkusila vystřelit přímo na branku.

Její dalekonosný pokus překvapil všechny přítomné, ale nejvíce strážkyni svatyně týmu Youngstown State Sunday, která se sice snažila rychle vrátit, ale vedoucímu gólu Milwaukee už zabránit nedokázala. Od úvodního hvizdu uplynulo pouhých 3,2 vteřiny. 

Související obsah

​Jedná se tak o devátý nejrychlejší gól v historii fotbalu, přičemž z žen byla lepší pouze Megan Searson, z jejíž kopačky se míč objevil v síti ještě o dvě desetiny rychleji. Absolutním rekordmanem je Gavin Stokes, který v roce 2017 dostal míč do branky za 2,1 vteřiny. 

V zámoří zahájil svoji profesionální kariéru také syn Davida Beckhama.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Lakers porazili Pistons 110:106, LeBron se postaral o 33 bodů

Výsledky NBA: Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128:101, Toronto Raptors – Boston Celtics 97:109, LA Lakers – Detroit Pistons 110:106