Motorsport

Viňales MotoGP v Texasu nepojede! Drží smutek za mrtvého bratrance

Jezdec Maverick Viňales odstoupil z MotoGP Velké ceny Ameriky, která se pojede tento víkend v Texasu. Důvodem je držení smutku po tragické smrti jeho bratrance Deana Berty Viňalese.

Aktuálně osmý jezdec šampionátu MotoGP Maverick Viňales ve městě Austin svou Aprilii nenastartuje. Rozhodl se závod vynechat, vzhledem k tragédii, která postihla jeho rodinu.

"Pro tenhle moment neexistují slova. Naše rodina dostala tvrdou ránu. Navždy si náš, posílám ti pusu, ať už si kdekoli," loučil se Maverick s mladším bratrancem na sociálních sítích.

Související obsah

​Od nehody Deana Berty uplynul necelý týden. V prvním závodě kategorie SPP 300 mladý jezdec havaroval tři kola před koncem. Několik dalších motorek se mu už nedokázalo vyhnout a Dean utrpěl vážná zranění. O chvíli později organizátoři potvrdili nejhorší scénář. Teprve patnáctiletý závodník na následky zranění zemřel ve zdravotnickém centru v areálu okruhu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události

Krátká zpráva

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0