Fotbal

Nedvěd: Velký hráč jako Ronaldo může kdykoliv odejít. Náhradu jsme nenašli

Exkluzivní rozhovor dal televizi Nova legendární Grande Paolo. Pavel Nedvěd už několik let pracuje ve vedení slavného Juventusu a před utkáním s Chelsea se potkal s dlouholetým spoluhráčem Petrem Čechem. Mluvil ale také například o odchodu Cristiana Ronalda.

Juventus se po špatném startu sezóny postavil Chelsea, kde se potkali Pavel Nedvěd a Petr Čech jako funkcionáři. "Byli jsme na společném obědě, který pořádá samotná UEFA a bylo to moc příjemné. Popovídali jsme si, ale o fotbale jsme vůbec nemluvili. Spíše o životě a jak se vede," pronesl pro televizi Nova Pavel Nedvěd.

"Je to zvláštní pocit, protože Petr působí na vysoké funkci v Chelsea a dokázali v minulé sezóně vyhrát Ligu mistrů. Odvádí skvělou práci a já jsem mu za to poblahopřál. Protože mít Čecha na tak vysoké pozici v takovém velkém klubu je úžasné," hodnotil svého dlouholetého kolegu držitel Zlatého míče.

Juventus ve středu hrál na domácím hřišti s Chelsea a potřeboval vyhrát. "Chelsea je na třetím místě v Premier League a my... Ani nevím, kolikátí jsme. Začátek jsme měli horší a těžší, když odešel Cristiano Ronaldo. Snažíme se a proti Chelsea zjistíme, na jakém levelu aktuálně jsme," řekl Nedvěd před startem zápasu, který Stará dáma nakonec vyhrála těsně 1:0.

Související obsah

​Právě Cristiano Ronaldo Juventus opustil a září v Manchesteru United. "Je těžké nahradit hvězdu, která dává za sezónu třicet až pětatřicet gólů. Jeho odchod nás překvapil, i když vlastně ne tolik. On je hráč, který když se rozhodne, že chce odejít, tak odejde. To jsou velcí hráči, které je těžké zastavit. Na konci přestupního termínu jsme to už nečekali," prozradil Nedvěd.

"Hledali jsme hráče, který by ho zastoupil. Nebylo to vůbec jednoduché a pro nás to byl těžký moment," dodal viceprezident Juventusu Pavel Nedvěd.

Grande Paolo je v Turíně hodně oblíbený. Jak to vnímá? "Dělám jen svoji práci a už jsem tady dvacet let, tak si myslím, že mě lidé znají. Nevím, jak dlouho tady ještě vydržím, ale musím říct, že je super pocit, když vám lidé fandí a mají vás rádi. Na druhou stranu chtějí výsledky, o to je to těžší," zakončil chebský rodák a autor osmnácti reprezentačních branek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události