Další sporty

Dalších pět českých jezdců se představí na Prague Playoffs. Získali divoké karty

Dalších pět českých jezdců se představí na Prague Playoffs. Získali divoké karty
Prague Playoffs Zdroj: Prague Playoffs

Velká parkurová galashow Global Champions Prague Playoffs, která se uskuteční v O2 Areně, se blíží. Dobrou zprávou pro české diváky je i to, že se představí spousta českých jezdců a hned pět z nich obdrželo divokou kartu. Fanoušci se ale můžou těšit i na jezdeckou světovou špičku.

Vyvrcholení parkurové sezony se uskuteční od 18. do 21. listopadu. Velkým tahákem bude sobotní Super Grand Prix, kde se představí bývalí vítězové a úspěšní jezdci z předchozích Grand Prix zařazených do série Longines Global Champions Tour.

Celá akce ale startuje již ve čtvrtek, kdy je na programu Super Cup Global Champions League. V tento den se jednotlivé týmy představí ve čtvrtfinále, v pátek pak v semifinále a v neděli bude na programu velké finále. Mimo to jsou vypsané i další tři soutěže nejvyšší kategorie CSI5*.

V těchto soutěžích se objeví hned několik českých jezdců, kteří si vysloužili divokou kartu, kterou odsouhlasila Mezinárodní jezdecká federace, Česká jezdecká federace a také pořadatelé celé akce.

Související obsah

"Jejich držiteli jsou olympionici Aleš Opatrný, Kamil Papoušek a Ondřej Zvára. Dále pak členka reprezentačního A kádru, jež byla v užším výběru pro start na olympijských hrách v Tokiu, Emma Augier de Moussac," prozradila Markéta Šveňková, sportovní ředitelka závodů.

"Pátou pozvánku obdržel účastník mistrovství Evropy v německém Riesenbecku a finále EEF Poháru národů ve Varšavě Vladimír Tretera, jemuž se před několika dny podařilo vyhrát českou obdobu Super Grand Prix Czech Equestrian Teamu v Martinicích. Ta byla vůbec poprvé finálovou soutěží Českého skokového poháru," dodala Šveňková.

Samozřejmostí je také start Anny Kellnerové z týmu Prague Lions, která má účast zajištěnou právě z pozice členky tohoto týmu.

Související obsah

​Představí se i řada dalších závodníků v soutěžních kategoriích CSI2*. Mezi nimi jsou mistři České republiky v parkurovém skákání. Mezi seniory uspěl Jan Štětina, mezi ženami Lucie Strnadlová, u jezdců do 25 let si šanci vyjela Denisa Vegrichtová, ve starších juniorech Anna Marie Vítek a u mladších juniorů Karolína Dvořáková. Všichni tito závodníci dostali pozvánku od pořádajícího Czech Equestrian Teamu.

"Předpokládáme také, že celá řada dalších českých jezdců využije stejně tak jako v předchozích ročnících standardní možnosti přihlášky do těchto rámcových mezinárodních soutěží, při nichž výška překážek bude dosahovat výšky od 130 do 145 centimetrů," doplnil ředitel organizačního týmu Jan Andrlík.

Na celé galashow je vypsáno třináct parkurových soutěží a ve většině bude moct české publikum fandit některému z domácích závodníků.

Na Prague Playoffs bude startovat i Anna Kellnerová, která doslova propadla parkuru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

New Orleans s Tomášem Satoranským porazilo LA Clippers 123:104

New Orleans Pelicans mají na kontě druhou výhru v řadě, Clippers na jejich palubovce porazili o 19 bodů. Tomáš Satoranský odehrál 10 minut a 15 sekund. Výsledky NBA: Philadelphia 76ers – Orlando Magic 101:96, Miami – Denver 111:120, Houston Rockets – Oklahoma City Thunder 102:89, Chicago – Charlotte 133:119, Minnesota – Indiana 100:98, Dallas – Cleveland 96:114, San Antonio Spurs – Washington 116:99, Utah Jazz – Portland 129:107, LA Clippers – New Orleans Pelicans 104:123