Další sporty

Chci být nejlepší na světě. Šerm je více než hudba, řekl Alexander Choupenitch

Po více než sto letech získal pro Česko olympijskou medaili ve sportovním šermu a zpopularizoval svůj sport pro spousty fanoušků. Od úspěšných olympijských her v Tokiu je tak Alexander Choupenitch v jednom kole i v hledáčku řady novinářů. O své šermířské vášni se rozpovídal jako host pořadu Život ve hvězdách. Ukázal základy šermu a prozradil i to, čím se baví ve volném čase.

Před olympijskými hrami v Tokiu znali Alexandera Choupenitche jen fajnšmekři, kteří se zajímají o šerm. Po bronzovém úspěchu z Japonska teď o šermíři z Brna ví celá republika. Kromě tréninků tak v posledních týdnech rozdává rozhovory a zvyšuje povědomí o svém sportu mezi širší vrstvy sportovních fanoušků.

Že jeho olympijský bronz šermu hodně pomohl, prozradil i v Životě ve hvězdách. "Obecně je o šerm mnohem větší zájem. Když jsem byl malý, tak jsem vždycky snil o tom tady mít nějaký super hrdiny nebo nějaké lídry šermu u nás. A to já neměl, takže jsem koukal do světa a jsem rád, že mohu být pro malé děti vzorem,“ uvedl sportovec s běloruskými kořeny.

Kromě milovaného šermu se však Choupenitch věnuje i jednomu hodně zajímavému koníčku, kterým je hudba. "Trošku bořím mantinely v tom, že nejsem takový ten člověk, že když se řekne šermíř, tak si představí nějakého týpka s loutnou a knírkem. Jsem trochu progresivnější člověk,“ řekl ke své druhé vášni. Zároveň však přiznal, že číslem jedna je pro něj šerm.

Související obsah

"V první řadě jsem určitě sportovní šermíř, protože tím žiju úplně odmalička a pořád se chci zlepšovat a být nejlepší na světě. Hudbu dělám taky, to mě hodně baví, točíme klipy, nahráváme. Takže to je taková moje druhá vášeň,“ řekl Choupenitch.

A jaký je podle šermíře recept na úspěch? "Najít své silné zbraně, najít tu svou cestu, věřit jí a podle ní trénovat. Není úplně zásadní, jestli je člověk malý nebo vysoký, jde o to, jak toho dokáže využít a jak dokáže nachystat taktiku, jak se nachystat fyzicky,“ uzavřel renesanční muž českého sportu.

TN.cz - Martina Kramerová
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události