Fotbal

Kamarův právník opět v akci: Věřil jsem, že děti nebudou rasisté

Kamarův právník opět v akci: Věřil jsem, že děti nebudou rasisté
Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

Glasgowští Rangers se postavili pražské Spartě a na Letné prohráli po brance Dávida Hancka těsně 0:1. Po sedmdesáti minutách dostal Glen Kamara druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Jeho právník si stěžoval na rasismus. V publiku byly ovšem jen děti.

"Věřil jsem, že zavřený stadion Sparty pro jejich rasistické urážky na adresu hráče Monaka Tchouaméniho a pozvání deseti tisíce dětí zajistí Glenu Kamarovi a ostatním hráčům tmavé pleti ochranu před rasismem. Nestalo se. Děti pokračovaly v ostudném urážení," napsal Aamer Anwar na svůj osobní Twitter.

A všechny tím opět šokoval. Většina reakcí šla ovšem od fanoušků Sparty a Slavie, kteří se spíše názoru právníka finského fotbalisty vysmívali. Pravdou ovšem je, že při obdržení první žluté karty Glena Kamary aplaudoval celý stadion. 

Související obsah

Velice podobným stylem reagovali i fanoušci skotského šampiona na Twitteru pod příspěvkem, kde byla oznámena druhá žlutá karta pro loket Glena Kamary. "Naprosto šokující rozhodnutí rozhodčího, který vypadal odhodlaně, že vyloučí Glena Kamaru! Ukažte oběti rasismu červenou kartu," napsal jeden z diskutujících. 

https://twitter.com/CF3Loyal/status/1443641214864142341

"Je to blbost. Kamara byl znovu rasově zneužíván celé utkání a nyní je vyloučen za dotek, UEFA to pochopí," napsal další z fanoušků skotského klubu. "Hrajeme proti rasistickému publiku. Krásná práce od UEFA," dodal jeden z řady podobně komentujících.


Svatí nejsou ovšem ani fanoušci Rangers. Takhle uráželi papeže:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejové Winter Classic ve Špindlerově Mlýně se opět ruší

Ani na druhý pokus to nedopadne. Hokejové Winter Classic, které mělo být ve Špindlerově Mlýně, se neuskuteční ani letos. Vše zhatila aktuální koronavirová situace v České republice. Akce byla ze stejného důvodu zrušena i v loňském roce. Pořadatelé doufají, že se uskuteční alespoň příští rok.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Manchester United povede trenér Rangnick

Už to bylo v podstatě jasné, ale nyní vše potvrdil i samotný klub. Manchester United povede do konce letošní sezony Němec Ralf Rangnick. Po konci ročníku se na dva roky přesune do role poradce. Naposledy působil jako sportovní ředitel v Lokomotivu Moskva.

Krátká zpráva

Lakers porazili Pistons 110:106, LeBron se postaral o 33 bodů

Výsledky NBA: Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128:101, Toronto Raptors – Boston Celtics 97:109, LA Lakers – Detroit Pistons 110:106