Fotbal

UEFA opět selhala, hodnotí verdikt právník Glena Kamary

UEFA opět selhala, hodnotí verdikt právník Glena Kamary
Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

Rozhodnutí organizace UEFA, podle které nebylo chování dětských fanoušků Sparty rasistické, pořádně naštvalo právníka fotbalisty Rangers Glena Kamary. Sám Aamer Anwar ohodnotil verdikt fotbalové organizace za vtip.

"UEFA opět selhala, není akceschopná. To dává zelenou k chrlení dalších nenávistných projevů rasismu," okomentoval 53letý Anwar rozhodnutí UEFA, podle které k rasismu v zápase Evropské lize mezi Spartou a Rangers nedošlo. Samotné utkání se mělo hrát původně bez diváků, a to kvůli předchozímu rasistickému incidentu v předkole proti Monaku, nicméně Letenštím se nakonec podařilo vyjednat výjimku a na duel tak mohli přijít alespoň malí fanoušci do 15 let.

Zástupcům skotského klubu se následně nelíbilo, že dětští fanoušci Sparty hučeli, když byl u míče hráč tmavé pleti Glen Kamara. A toto hučení vyhodnotili jako rasismus. UEFA však stížnost smetla ze stolu.

"V souladu s diciplinárním řádem byl jmenován etický a disciplinární inspektor UEFA, aby provedl disciplinární vyšetřování týkající se potenciálních diskriminačních incidentů, které se údajně staly během zápasu mezi Spartou a Rangers. Rasismus se nepotvrdil," stojí v oficiálním prohlášení UEFA.

Související obsah

"Pro mě to není vůbec překvapivé od tak směšného orgánu, který ani nedokáže obnovit smlouvu s Fare, aby mohli nezávislí pozorovatelé monitorovat rasismus," prohlásil právník finského fotbalisty pro Daily Record a zmínil organizaci Fare (bojující proti diskriminaci ve fotbale), se kterou se UEFA nedohodla na další spolupráci.

"Je jasné, že v České republice existují lidé, kteří věří, že žijí ve společnosti zcela bez rasismu. Nedávné události bohužel ukázaly, že tomu tak není. Chování obou těchto klubů právě odhalilo špičku ledovce," dodal Aamer Anwar, jenž neváhal zmínit ani pražskou Slavii, která se s Rangers utkala v Evropské lize na jaře a došlo k již několikrát probíranému konfliktu mezi obráncem Ondřejem Kúdelou a záložníkem Glenem Kamarou.


Pro neukázněné fanoušky se chystají nové a tvrdší tresty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události