Rittich vychytal šampiony NHL, bodovali Pastrňák a Raška

Příprava na novou sezonu NHL vrcholí, neboť do zahájení nejlepší hokejové ligy světa nezbývají už ani dva týdny. V noci se odehrálo šest přípravných utkání a vidět byli i Češi. David Rittich odchytal polovinu vítězného utkání proti aktuálnímu mistrovi z Tampy a David Pastrňák i Adam Raška asistovali u vítězných gólů svých týmů.

David Rittich v minulé sezoně chytal za Calgary a Toronto, ale od letoška bude hájit barvy Nashvillu. Predátoři v noci vyzvali nejtěžší možný kalibr, úřadující mistry Tampu Bay Lightning, ale český brankář proti šampionům mnoho práce neměl. Rittich střídal v polovině zápasu, když jeho tým vedl 3:1 a čelil pouze sedmi střelám.

V polovině utkání střídali i Lightning, kteří do brány poslali Miftachova za Elliota. Rittichův náhradník Ingram si zachytal podstatně více, šlo na něj 14 střel, ovšem skóre druhé poloviny utkání zkopírovalo průběh první půlky zápasu, takže po šedesáti minutách zvítězil Nashville 6:2.

Do akce šel také nejproduktivnější Čech posledních let David Pastrňák. Na led jeho Bostonu zavítala Philadelphia a Bruins si s ní poradili. Za stavu 2:1 Pastrňák zavezl puk do útočné třetiny, čímž založil vítězný útok. Puk se totiž přes Taylora Halla dostal k obránci Carlovi, který gólem mezi betony skóroval na 3:1. Gól to byl vítězný, neboť oba týmy dokázaly skórovat ještě jednou, takže Boston vyhrál 4:2.

Podobně si vedl také dvacetiletý útočník Adam Raška, který se snaží zaujmout v týmu San Jose Sharks. Loňský 201. výběr draftu v druhé třetině za nerozhodného stavu 1:1 na modré čáře obešel zkušeného Hampuse Lindholma a luxusní přihrávkou vybídl ke skórování Truchona-Viela. Domácí Anaheim už odpověď na tento gól nenašel, naopak za hosty ještě výhru pojistil gólem Labanc, takže Sharks zvítězili 3:1.

Noční výsledky přípravy NHL:

Tampa Bay Lightning - Nashville Predators 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Branky: 17. Cirelli, 60. Claesson - 4. Duchene, 20. Forsberg, 30. a 31. Afanasjev, 45. Forsberg, 49. Novak
David Rittich (NAS): Odchytáno 29:28, 6 zákroků, 1 obdržený gól

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)
Branky: 10. Marchand, 13. Smith, 17. Carlo (PASTRŇÁK), 39. DeBrusk - 8. a 50. Farabee

Detroit Red Wings - Buffalo Sabres 6:2 (0:1, 4:1, 2:0)
Branky: 23. Fabbri, 23. Raymond, 26. Stecher, 38. Witkowski, 58. Fabbri, 59. Martin - 19. Asplund, 32. Ruotsalainen

Colorado Avalanche - Minnesota Wild 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)
Branky: 7. Kadri, 14. Johnson, 36. Ranta, 49. Olausson, 57. Girard, 59. Johnson - 12. Hartman, 17. Fiala, 32. Beckman, 38. Shaw

Anaheim Ducks - San Jose Sharks 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Groulx - 13. Merkley, 30. Truchon-Viel (RAŠKA), 56. Labanc

Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights 3:1 (1:, 1:0, 1:1)
Branky: 2. Lemieux, 22. Andersson, 50. Kalijev - 45. Miromanov