Steven Gerrard

Extrémně zklamaný, ale ne překvapený, reagoval Gerrard na bučení na Kamaru

Extrémně zklamaný, ale ne překvapený, reagoval Gerrard na bučení na Kamaru
Zdroj: Profimedia

České celky pro fotbalisty Rangers rozhodně nebudou oblíbené. Na jaře Slavia skotského mistra vyřadila v osmifinále Evropské ligy a nyní Skotové ve skupině padli i se Spartou. Na Letné byly v hledišti pouze děti, které po celý zápas bučeli na Glena Kamaru. Trenér Steven Gerrard po zápase přiznal, že si toho nevšiml, ale uvedl, že je z toho zklamaný, nikoliv však překvapený.

Finský záložník se na jaře stal v Česku velmi neoblíbenou postavou. Poté, co mu slávistický Ondřej Kúdela něco pošeptal ve vzájemném zápase, obvinil ho Kamara z rasismu a bez přímých důkazů byl Kúdela potrestán stopkou na deset zápasů. Fin po zápase ještě v útrobách stadionu udeřil Kúdelu pěstí, za což dostal trest na tři zápasy. 

Aféra se táhla několik týdnů, oheň nijak nehasil ani Kamarův právník svými výroky, takže 25letý záložník zůstal ležet v žaludku všem fanouškům v Česku, nejen příznivcům Slavie. Čtrvrteční utkání Sparty s Rangers na Letné proběhlo za přítomnosti dětí na stadionu, jelikož Sparta dostala trest za rasismus v zápase s Monakem. Ovšem ani dětem Kamara nebyl sympatický, takže během všech jeho kontaktů s míčem se z tribun ozývalo bučení.

"Během zápasu jsem si toho nebyl vědom, protože jsem se soustředil na hru a taktické změny byly to, na co jsem myslel," uvedl po zápase trenér skotského celku Steven Gerrard. "Pokud je to pravda (že na něj bučeli), tak jsem extrémně zklamaný, ale ne překvapený," dodal bývalý kapitán Liverpoolu. Gerrard ve svých soudech nechtěl jít více do hloubky, řekl, že nejprve potřebuje fakta a potvrzení, že šlo skutečně o rasismus.

Související obsah

Zápas nakonec pro Kamaru dopadl opravdu zle. V 74. minutě trefil loktem Michala Sáčka, dostal druhou žlutou kartu a musel předčasně opustit hřiště, což publikum ocenilo hlasitým potleskem. "Myslím si, že obě karty byly kruté. O té první jsem si myslel, že to byl jen faul. Ale když hrajete pod žlutou kartou, musíte si dávat pozor, kde máte ruce, protože vždy riskujete, že dáte rozhodčímu možnost udělat takové rozhodnutí (udělit druhou kartu)," vyjádřil se Gerrard k vyloučení.

"Řekl bych, že se dnes na hřišti staly mnohem horší věci a obešly se bez karet. Takže se cítíme trochu dotčení tím, že byl Glen Kamara vyloučen za takhle málo," dodal k vyloučení. 

Související obsah

Gerrard uznal, že si Sparta vytvořila lepší šance, a že se jeho tým musí zlepšit, ovšem rozdíl mezi týmy podle něj nebyl nijak velký a považuje za kruté, že na Letné nezískali jeho svěřenci ani bod. Rangers tak zůstávají jediným týmem skupiny A, který nemá ani bod a dokonce ani vstřelený gól.

Ani v řadách Rangers nejsou samí svatoušci, takhle uráželi papeže:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události