Fotbal

Nechutné urážky v Německu! Izraelští fanoušci byli odsouzeni za svůj původ

Nechutné urážky v Německu! Izraelští fanoušci byli odsouzeni za svůj původ
Fanoušci Unionu Berlín | Zdroj: Profimedia

Po utkání Konferenční ligy mezi Unionem Berlín a Maccabi Haifa zůstává hořká pachuť. Někteří fanoušci domácího týmu antisemitsky uráželi izraelské příznivce, kterým nadávali do zas***** Židů a házeli po nich pivo. Vedení německého týmu toto chování svých příznivců jednoznačně odsoudilo.

Na tribunách berlínského celku vládla pořádně hustá atmosféra. Kromě výše zmíněných útoků se dokonce jeden z německých fanoušků pokusil přímo v hledišti zapálit vlajku fanynce Maccabi Haifa. To se mu ale nakonec nepovedlo, protože ho včas zastavil policista v civilu. 

Na toto chování upozornili členové mládežnické sekce Německo-izraelské společnosti. Nicméně také uvedli, že se to nedá generalizovat na všechny příznivce Unionu. "Byli tam ale také fanoušci Unionu, kteří proti takovému chování protestovali. Raději jsme se kvůli bezpečnosti přesunuli do sektoru Maccabi," sdělili na Twitteru.

Související obsah

Vedení soupeře Slavie ze skupiny Konferenční ligy toto chování jednoznačně odsoudilo a při vyšetřování plně vyšetřuje s policií. "Takové chování je ostudné a nepřijatelné. Prosíme všechny postižené za odpuštění."

Utkání nakonec favorizovaný Union vyhrál 3:0 a patří mu třetí místo za druhou Slavií, která je před německým celkem díky lepšímu vzájemnému zápasu. Maccabi je s jedním bodem poslední.

Rasismus z fotbalových stadionů by mohly vymýtit rychlosoudy. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události