MMA

Na co si to hraje? Vémola si před bojem s Kristofičem stanovil absurdní podmínku

Na co si to hraje? Vémola si před bojem s Kristofičem stanovil absurdní podmínku
Karlos Vémola - šampion Oktagonu Zdroj: Profimedia

Fanoušci MMA se v prosinci mohou těšit na prestižní souboj mezi Vémolou a Samuelem Kristofičem, který je také znám pod přezdívkou Pirát. Nyní ale hrozí, že se duel vůbec neuskuteční, protože český bojovník vyhrožuje, že nenastoupí, pokud do klece nepůjde jako druhý v červených rukavicích. Tuto výsadu má ale vždy jen lépe postavený bojovník v rámci Oktagonu, a tím Vémola v tuto chvílí není.

Vémola totiž o pás šampiona střední váhy přišel v březnu, když do obhajoby, kterou nakonec vyhrál, nedokázal navážit. V létě si sice mohl vzít pás zpět, ale proti Polákovi Naruszczkovi jej do klece nepustilo zranění. Vémolovi není ani nic platné, že mu ve světovém žebříčku patří lepší pozice než Pirátovi, protože v tomto případě má přednost pořadí v rámci Oktagonu. 

"Pokud chtějí, abych doma nastoupil v modrém rohu jako vyzyvatel, tak to za mě můžou rovnou hledat náhradu. Já jsem nezpochybnitelný král," ani trochu o sobě Vémola nepochybuje. Jenže organizátoři Oktagonu v čele s Ondřejem Novotným na to mají jiný pohled.

Související obsah

"Svět bojových sportů se točí kolem pásů a ten má jednoznačně Pirát. Karlos je bezpochyby jednička střední váhy u nás, všichni ho tu uznávají a kdo ne, dělá chybu. Jenže Karel měl smůlu, o pás přišel, pak se zranil a v téhle chvíli je červený roh v moci Piráta. Beru to jako psychologickou válku,“ řekl pro web iDnes.cz Novotný.

Související obsah

​Vémola se ale ve svém boji o červené rukavice nechce vzdát. "Z požadavku neustoupím! Mám pocit, že mě nedoceňují, když mě hážou za nějakého falešného šampiona Piráta,“ sdělil Vémola ve svých vysíláních na sociálních sítích. „Prý, že musím. Já nemusím nic. Jestli organizace ten zápas chce, ať situaci přehodnotí. Jsem unavený z toho, že musím pořád někoho přesvědčovat. Ať turnaj udělají beze mě," tvrdí rezolutně.

Pokud by Vémola svá slova dodržel a k utkání 30. prosince nakonec opravdu nenastoupil, byla by to pro slavnostní galavečer, který má být tím nejlepším a nejkvalitnějším turnajem v historii, velká ztráta. 

O titul v KSW bojoval v září Patrik Kincl, ale na Soldiče si nepřišel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události