Fotbal

Skvělá zpráva pro reprezentaci! Souček a spol. budou moci cestovat bez omezení

Skvělá zpráva pro reprezentaci! Souček a spol. budou moci cestovat bez omezení
Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Declan Rice Zdroj: Profimedia

Hráči Premier League, kteří mají za sebou kompletní očkování, budou moci během reprezentačních přestávek cestovat i do zemí červené zóny. Po návratu se tak budou moci zapojit do tréninků a zápasů se svým klubem. To je skvělá zpráva i pro české hráče, kteří v jedné z nejlepších lig světa působí, tedy Tomáše Součka, Vladimíra Coufala nebo Matěje Vydru.

Mnoho týmů v Premier League svým hráčům zakazovalo vycestovat k reprezentačním duelům, což postihlo i české hráče. Celá situace nakonec vyeskalovala v zápase mezi Argentinou a Brazílií, kde i přes zákaz nastoupilo několik hráčů anglické ligy a utkání bylo po pár minutách přerušeno a následně ukončeno policií. 

Hráči sice budou muset po návratu absolvovat desetidenní karanténu, ale během ní už budou moci trénovat a hrát zápasy. "Úzce jsme komunikovali s fotbalovými autoritami, abychom dosáhli rovnováhy mezi zájmy fotbalových klubů a zemí a zároveň, aby byla dodržena vysoká míra bezpečnosti," řekl agentuře Reuters tiskový mluvčí britské vlády. 

Související obsah

"Naší nejlepší obranou proti viru je očkování a tato nová opatření umožní plně očkovaným hráčům, aby své mezinárodní povinnosti plnili v bezpečí. Ihned po návratu budou moci trénovat a hrát zápasy," sdělil.

Nově zavedená pravidla by se měla uvést v platnost už při nejbližší reprezentační pauze, která se uskuteční mezi 4.-15. říjnem. Premier League po ní opět začne 16. října. 

Roztomilý pejsek přerušil fotbalové utkání a vyškolil hned několik hráčů.​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Jágr a spol. schytal od Sparty šest gólů, Pardubice opět vítězné

Tipsport extraliga - 30. kolo Liberec - Vítkovice 4:3 v prodloužení, Karlovy Vary - Litvínov 2:3, Zlín - Pardubice 1:4, Kladno - Sparta 0:6, Mladá Boleslav - Třinec 0:3, Mountfield HK - České Budějovice 3:2 v prodloužení, Olomouc - Brno 0:2