Motorsport

König si v Portugalsku dojel pro další body, Svoboda závod nedokončil

Český motocyklový závodník Oliver König si v sobotním závodě v Portugalsku dojel pro další cenné body, ale do nejlepší desítky se nevešel, ta mu těsně unikla. Druhý z Čechů Petr Svoboda upadl a do cíle nedojel. Jonáš Kocourek, který je náhradníkem za Victora Rodrigueze, uzavřel třetí desítku.

Oliver König si v kvalifikaci dojel pro sedmé místo na startu, jenže většinu závodu se pomalu propadal. Devatenáctiletý Čech klesnul až na třinácté místo, ale v posledních třech kolech pendloval mezi desátým a třináctým místem. Nakonec do finiše přijel König jedenáctý, což mu zajistilo pět bodů do celkového hodnocení. V něm se díky tomu posunul z patnáctého místa na třinácté. Ovšem po závodě byl český závodník dodatečně potrestán za prohřešek z posledního kola, takže byl odsunut na dvanáctou pozici.

Již jistým šampionem kategorie Supersport300 je před posledním nedělním závodem Adrian Huertas. Svůj triumf potvrdil druhým místem, ale především mu pomohl pád jeho jediného konkurenta Jeffreyho Buise. Právě tito dva jeli na prvních dvou místech a pět kol před koncem měli menší kolizi, po které Nizozemec upadl a závod pro něj skončil.

​Stejný osud, tedy pád a nedokončení závodu, potkal i českého jezdce Petra Svobodu, ten upadl po čtyřech kolech ze třinácti. Jonáš Kocourek, který závodí z pozice náhradníka, do cíle dorazil s půlminutovou ztrátou na třicátem místě.

V kategorii Superbiků opět triumfoval Turek Razgatlioglu, díky čemuž si upevnil své vedení v šampionátu. Druhý Jonathan Rea na něj ztrácí 45 bodů. Brit žádné body nezískal, jelikož pro něj závod skončil již po čtyřech kolech.

Do závodu kategorie Supersport nastoupil také Ondřej Vostatek a dojel si pro patnácté místo.

Oliver König nejvíc zářil na domácím okruhu v Mostě, dojel si tam pro třetí místo:

K tématu Motorsport

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0