Fotbal

Přijde Arsenal i Anglie o svoji hvězdu? Střídala kvůli zranění

Přijde Arsenal i Anglie o svoji hvězdu? Střídala kvůli zranění
Bukayo Saka z Arsenalu opouští hřiště v doprovodu lékaře Zdroj: Profimedia

Trenér Arsenalu Mikel Arteta se obává, aby na nějaký čas nepřišel o svého nepostradatelného hráče Bukaya Saku. Hvězdný mladík střídal v závěru zápasu s Brightonem a při odchodu do ze hřiště se držel za zadní stranu stehna. Pro londýnský klub a anglickou reprezentaci by to byla velká ztráta.

Arsenal se po velmi špatném začátku sezony zvedá. První tři utkání sezony sice prohrál s hrozivým skóre 0:9, ale v následujících čtyřech zápasech dostal jen jeden gól a vytěžil z nich deset bodů. Po bezgólové remíze s Brightonem ale může Mikela Artetu mrzet i možné zranění Bukaya Saky, který ze hřiště odcházel v doprovodu lékaře s bolestivou grimasou.

Španělský kouč, ale po zápase ujišťoval, že to není nic vážného. "Odcházel zraněný, ale bude v pohodě," uklidňoval na pozápasové tiskové konferenci. V přívětivou diagnózu doufá i reprezentační trenér Anglie Gareth Southgate, který Saku povolal na kvalifikační zápasy mistrovství světa.

Související obsah

​Arsenal na hřišti Brightonu pouze remizoval 0:0, ale vzhledem k průběhu může být za tento výsledek rád, protože byl horším týmem. "Myslím si, že jsme bod získali, protože jsme si víc nezasloužili. Za celý zápas jsme nebyli schopni kontrolovat hru, nedokázali jsme přerušit napadání soupeře a sérií přihrávek uklidnit hru, abychom byli nebezpeční v útočné třetině hřiště," řekl mimo jiné po utkání Arteta.

Arsenal v Carabao Cupu rozstřílel WBA 6:0:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události