Fotbal

Presink Slavii nevoní, budeme agresivní, dušují se před 300. derby Sparťané

Presink Slavii nevoní, budeme agresivní, dušují se před 300. derby Sparťané
Fotbalisté Sparty | Zdroj: Profimedia

V neděli večer bude k vidění jubilejní 300. derby mezi Spartou a Slavií. V celkové bilanci je úspěšnější Sparta, ale poslední dobou nejprestižnějšímu utkání v českém fotbale kralují Sešívaní, kteří v něm od března 2016 neprohráli. Svěřenci trenéra Vrby jsou plně odhodlaní to tentokrát změnit, o čemž promluvili pro klubový web.

Sparta se před veledůležitým ligovým zápasem navnadila čtvrteční výhrou v Evropské lize. Po gólu Dávida Hancka z prvního poločasu vyhrála 1:0 a posunula se tak na druhé místo tabulky. "Výhra proti Rangers nám určitě moc pomohla. Každý, kdo ten zápas viděl, musí uznat, že kluci do toho dali všechno. Chtěli vyhrát před tím fantastickým publikem, které děti vytvořily. Atmosféra byla úžasná a já jsem přesvědčený, že nás to nakopne do nedělního zápasu se Slavií," věří asistent trenéra Luboš Loučka. 

Slavii se generálka před nedělním zápasem už tolik nepovedla. Na hřišti nizozemského Feynoordu prohrála 1:2, když ji domácí přehráli hlavně v prvním poločase díky skvěle zvládnutému presinku. "Viděli jsme, že to Slavii nevoní. Feynoord je v prvním poločase přetlačil zbraněmi Slavie. Určitě to bude jedna z cest, kterou bychom se chtěli prezentovat," naznačuje Loučka.

Související obsah

Podobnou cestu k úspěchu vidí i záložník David Pavelka. "Hrajeme doma, takže bychom chtěli být agresivní, nepříjemní a v plném nasazení jim tu rozehrávku znepříjemnit a znechutit," burcuje před důležitým zápasem.

Pro Spartu by také mohl hrát fakt, že čtvrteční zápas odehrála na domácím hřišti, zatímco Slávisté museli cestovat. "Mělo by nám to dát lepší karty do rukou a mohli bychom toho využít. Všichni ale víme, že týmy mají dneska tu regeneraci zmáknutou, takže rozdíly se mažou," říká Pavelka.

Stejný názor má asistent trenéra Luboš Loučka. "V zápasech, jako je derby, se únava moc neřeší. My ten program máme narvaný stejně jako Slavie. Oba týmy mají silný a široký kádr, v tomto žádný bonus pro nás nevidím."

Související obsah

​Na své premiérové derby se těší také mladý stoper Filip Panák, který v posledních zápasech předvádí velmi dobré výkony. "Jsem strašně rád, že je vyprodáno. Věřím, že ten zápas zvládneme a všichni si to dohromady užijeme," je plný očekávání.

A jaká bude podle něj cesta k úspěchu? "Musíme hrát zodpovědně zezadu, nepouštět zbytečné standardky a držet balon. Prostě to, co chceme vždycky. Teď to bude samozřejmě vyhrocenější, ale věřím, že to zvládneme."

Hodně štěstí popřál Spartě i Bony Wilfried. Češtinu stále nezapomněl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události