Fotbal

Holeš je zaparkovaný v obraně, trápí Trpišovského před derby. Stanciu burcuje

Holeš je zaparkovaný v obraně, trápí Trpišovského před derby. Stanciu burcuje
Nicolae Stanciu a Tomáš Holeš Zdroj: Profimedia

Slavia drží v derby pražských "S" úctyhodnou bilanci. Už čtrnáct zápasů v řadě neprohrála. Tuto sérii budou chtít svěřenci trenéra Trpišovské prodloužit i v neděli večer. Sešívaní ale před důležitým zápasem řeší problém v obraně, který zasahuje i do zálohy. Trenér Slavie a Nicolae Stanciu věří, že mentální nastavení a individuální výkony rozhodnou ve prospěch Slavie.

Slavii patří v aktuální tabulce Fortuna ligy druhé místo, na kterém je o dva body před svým největším konkurentem z Letné. Nyní se oba týmy střetnou proti sobě, bude to už 300. vzájemné utkání v historii. "Je to největší zápas v Česku. Tohle utkání má vždycky svá specifika. Je to výjimečná fotbalová událost, na kterou se trenéři, hráči i fanoušci těší," říká Trpišovský před večerním zápasem pro webové stránky Slavie.

Slavia v posledních třech zápasech proti Spartě ani jednou neinkasovala a stejný cíl má i před následujícím utkáním. "Defenzíva je vždycky důležitá. Je to součást velkého zápasu, zvlášť když hrajete se silným týmem. Takové zápasy zvládáte jen, když jste komplexní. tam se musí všechno sejít, abyste zvládli takto těžké utkání, "uvědomuje si trenér Slavie.

Související obsah

Nyní je ale situace pro Sešívané podstatně složitější. Musí se v obraně obejít bez dlouhodobě zraněného Hovorky, dále chybí také Kačaraba a Takács, nejistý je start Ondřeje Kúdely. Při této personální krizi musí v obraně zastupovat Tomáš Holeš, z čehož Trpišovský radost nemá. "Furt nás tíží situace v defenzivě, kdy máme Tomáše Holeše zaparkovaného v obraně a potřebovali bychom ho v záloze. Chybí nám ta jeho typologie uprostřed hřiště. Ve vzájemných zápasech jsme byli úspěšní hlavně na tomto postu."

Slavii se vůbec nepovedla předkola evropských pohárů, kdy namísto Ligy mistrů se nakonec musela spokojit pouze s Konferenční ligou, zatímco Sparta se přes Rapid Vídeň probila do Evropské ligy, kde zatím získala o jeden bod více než Slavia o soutěž níže. Podle Trpišovského to ale nebude hrát roli.

Související obsah

"Je to začátek sezony a každý má trochu jinou historii za sebou ohledně předkol a skupin. Takový zápas rozhodují individuální výkony a mentální nastavení. Nebo třeba určité klíčové momenty. Nedávno jsme tam hráli a soupeř nedal penaltu a my šli vzápětí do vedení," připomíná zápas z prosince 2020, kdy Juliš zaváhal ve 29. minutě z penaltového puntíku a Slavia nakonec vyhrála na Letné 3:0.

Velmi motivovaný je před nedělním zápasem i bývalý hráč Sparty Nicolae Stanciu. "Pro mě osobně je derby největší zápas v České republice. Jsme všichni motivovaní, chceme vyhrát. Chceme hrát jako v posledních derby, kde jsme hráli dobře. Neděle je pro nás nejdůležitější zápas sezony. Pro vítězství uděláme všechno."

Slavia odehrála utkání MOL Cupu na hřišti třetiligových Velvar. Podívejte se, jak se malý klub připravoval na tuto velkou událost.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události