Motorsport

König sahal po stupních vítězů, sezonu zakončil osmým místem

Oliver König v posledním závodě sezony kategorie Supersport300 mohl přidat fantastické umístění na stupních vítězů, ovšem těsné boje v posledních dvou kolech mu nevyšly, takže zakončil ročník osmým místem.

Oliver König se rozloučil se sezonou nadějným výkonem, který mohl skončit i pódiovým umístěním. Čtyři kola před koncem se dostal na druhé místo a ještě v předposledním kole se pohyboval kolem stupňů vítězů. Bohužel úplný závěr mu nevyšel a do cíle dojel osmý.

Zbylí dva Češi dojeli na nebodovaných příčkách. Petr Svoboda skončil na 22. místě a Jonáš Kocourek až na 34. pozici.

Nedělní závody začaly kategorií Supersport. V té si pro výhru dojel Jihoafričan Odendaal. Český závodník Ondřej Vostatek si oproti sobotě pohoršil o tři pozice a dojel na osmnáctém místě.

Po nich už na trať vyrazili jezdci královské kategorie Superbike. Největší favorit a lídr šampionátu Toprak Razgatlioglu opět útočil na podiové umístění, ovšem v devátém kole mu upadl přední blatník přímo pod kolo a Turek se i se svým strojem poroučel k zemi. Vyhrál druhý muž šampionátu Jonathan Rea, který tak stáhl Razgatliogluův náskok na 24 bodů.

K tématu Motorsport

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0