Fotbal

Fantastická atmosféra, skvělý týden, sparťané jsou po derby nadšení

Fantastická atmosféra, skvělý týden, sparťané jsou po derby nadšení
Radost Sparty po gólu do sítě Slavie Zdroj: Profimedia

Sparta porazila Slavii po dlouhých 289 týdnech a završila tak skvělý týden, který svěřencům Pavla Vrby vyšel na jedničku. A je tak logické, že samotný kouč i hráči září po jubilejním 300. derby štěstím.

Jedinou branku nedělního střetnutí vstřelil slovenský ofenzivní záložník Lukáš Haraslín, pro kterého šlo o první branku v dresu Sparty. Ta minulá se Zlínem totiž byla nakonec zapsaná jako vlastní. "Je to skvělý pocit, ale důležitější je, že jsme vyhráli," usmíval se letenský křídelník.

Ten v 73. minutě střídal a přiznal, že na střídačce měl velké nervy. "Bylo to ještě horší než na hřišti. Prožívali jsme to úplně všichni. Jak hráči, tak celý realizační tým," pokračoval Haraslín.

Pro něj šlo o první derby, ale o nelichotivé sérii Sparty se Slavií samozřejmě věděl. "Jsem rád, že se to konečně prolomilo. Věřím, že tohle vítězství nám pomůže jak psychicky, tak fyzicky," dodal.

Související obsah

​Právě slovenskou posilu chválil i trenér Pavel Vrba. "Pešek a Haraslín nám hodně pomáhají v útočné fázi. Jsou to rychlí hráči, které v křídelních prostorech potřebujeme. Ještě by mohli být lepší v koncovce, protože Pešek ve čtvrtek neproměnil stoprocentní příležitost," prozradil Vrba.

Ten také shrnul celý úspěšný týden. "Měli jsme skvělý týden. Vyhráli jsme ve Zlíně, potvrdili to s Rangers a teď v derby. Trošku mě mrzí, že je teď reprezentační pauza. Po té minulé jsme se rozjížděli trošku pomalu. Teď ale doufám, že nás tyto výsledky nabudí do další fáze soutěže a jak jsme skončili, tak budeme pokračovat dál," byl spokojený lodivod Sparty.

Jedním z důvodů úspěchu byli také fanoušci, kteří Letnou vyprodali po dvou letech. "Musím chválit fanoušky. Byla tu fantastická atmosféra," zářil Vrba. "Byla to hrozně dlouhá doba. Jsem rád, že to přišlo zrovna při 300. derby. Lidi byli fantastičtí," chválil také stoper Ondřej Čelůstka.

Sparta poprvé nastoupila do derby s novou vizuální identitou a hned slavila vítězství:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události