Úctyhodná série Slavie končí. Sparta ji porazila v jubilejním derby

Sparťan Lukáš Haraslín se raduje Zdroj: Profimedia

54 ligových utkání v řadě Slavia neprohrála a v derby se Spartou nepadla čtrnáctkrát v řadě, ale obě tyto statistiky už jsou u konce. Sparta totiž v jubilejním třístém derby využila početní převahy a díky proměněné standardce Lukáše Haraslína zvítězila 1:0.

Sparta měla v derby číslo 300 ideální příležitost prolomit sérii čtrnácti derby bez výhry především díky tomu, že Slavia má na marodce téměř všechny stopery, takže ve středu obrany musel zaskakovat Holeš a spolu s ním švédský mladík Ousou.

Právě 21letý obránce byl u nejdůležitějšího okamžiku zápasu. V 41. minutě fauloval prchajícího Lukáše Haraslína těsně před pokutovým územím, za což viděl druhou žlutou kartu. Slavia tak zbytek zápasu musela hrát v deseti a kvůli početné marodce ani nemohla vystřídat za jiného stopera.

Červená karta ale nebyla jediným trestem za faul. K přímému kopu se totiž postavil sám faulovaný Haraslín a i díky teči slávistické zdi překonal Mandouse v bráně Slavie.

Sparta se v druhém poločase nijak bláznivě do útoku nehnala. Důležité pro ni především bylo, aby nepustila sešívané do větších příležitostí. Po přestávce to tedy byl spíše fyzický boj plný faulů. Haraslín se dostal ještě do dvou příležitostí, ale vedení Spartě nepojistil, takže Letná byla nervózní do posledních sekund. Po pěti nastavených minutách ovšem nervozitu mohlo vystřídat nadšení, neboť Sparta po pěti a půl letech konečně Slavii porazila, a navíc se dostala o bod před ni. Slavia má ovšem jedno utkání k dobru.