Hokej

V extralize září supertalent a cílí na rekordy. Draftován by měl být v TOP 10

V extralize září supertalent a cílí na rekordy. Draftován by měl být v TOP 10
David Jiříček se raduje ze vstřelené branky Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Toto jméno si zapamatujte. David Jiříček stále více překvapuje extraligová kluziště a v neděli přidal již třetí gól v probíhajícím ročníku. Sedmnáctiletý bek je druhým nejlépe skórujícím obráncem nejvyšší soutěže a bude žhavým zbožím na draftu nováčků.

Plzeňský obránce David Jiříček patří mezi největší talentované hráče nejen v Česku, ale i v celé Evropě. Klatovský rodák byl dokonce elitním zámořským novinářem Bobem McKenziem z TSN zařazen na desáté místo nováčků pro příští draft. Je vůbec nejvýše tipovaným obráncem pro následující draft, v závěsu je Šimon Nemec ze Slovenska.

Proti libereckým Tygrům se Jiříček prosadil již potřetí v sezóně, což zvládl v pouhých osmi zápasech. A hned dorovnával extraligové rekordy. Posledním obráncem, kterému se v nejvyšší soutěži povedlo nastřílet tři góly a byl mladší devatenácti let, byl Ondřej Němec v roce 2001/02.

Kromě Němce do této společnosti patří jiná velká jména – Židlický, Gureň, Malík, Kubina a Neckář. Všichni tito hráči si zahráli v NHL a na dobré cestě je nyní i Jiříček, který má v probíhajícím ročníku již pět bodů a je druhým nejproduktivnějším obráncem plzeňské Škodovky.

Související obsah

Jiříčka zhodnotil i šéf skautingu pro TSN Craig Button následně: "Silný a územní obránce, který hraje velice konkurenceschopně v defenzivě, ale má také předpoklady skočit do útoku a přispět k ofenzivě." Mladý obránce může být nejvyšším českým hráčem na draftu od roku 2018. Český obránce v TOP 10 draftu byl naposledy Ladislav Šmíd v roce 2004.

Pro mladého obránce bude rozhodující zbytek roku v extralize a hlavně světový šampionát do dvaceti i osmnácti let. Teoreticky by elitní český obránce mohl poskočit i o několik pozic nahoru.


Na posledním draftu bylo vybráno celkem osm českých hokejistů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události