Fotbal

Praha se utká o pořádání finále Konferenční ligy. Jací jsou její soupeři?

Praha se utká o pořádání finále Konferenční ligy. Jací jsou její soupeři?
Sinobo Stadium - ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

V roce 2023 by se mohlo odehrát finále v Praze, konkrétně v Edenu, kde své domácí zápasy hraje Slavia. Kromě hlavního města České republiky se o pořadatelství uchází dalších pět zemí. Jedná se o Izrael, Kypr, Řecko, Severní Irsko a Slovensko. S organizací velkých fotbalových akcí už má Praha zkušenosti, když se zde konal Superpohár UEFA v roce 2013 a mistrovství Evropy do 21 let o dva roky později.

Získat pořadatelství na tuto prestižní akci ale nebude pro Prahu nic jednoduchého. Uvědomuje si to i předseda FAČR Petr Fousek. "Bude potřeba vynaložit úsilí, aby Praha pořadatelství dostala. Ale v UEFA máme ještě jeden důležitý rozměr, a tím je Praha a naše česká pohostinnost. Ať už to byl Superpohár UEFA nebo finále mistrovství Evropy do 21 let, tak jsme se toho zhostili na výbornou, co se týká organizace. Praha má navíc co nabídnout, a to po všech stránkách, které fotbal doprovází. Je to naše výhoda," říká nedávno zvolený nejmocnější muž českého fotbalu.

Generální sekretář FAČR Michal Valtr také věří, že budou moci navázat na úspěšná pořadatelství z let 2013 a 2015. " Vytvoříme tým, který připraví nabídku. Na základě těchto zkušeností věříme, že máme velkou šanci uspět. Uděláme všechno pro to, aby se finálové utkání hrálo v Praze v Edenu."

Související obsah

Konferenční liga je nově vzniklá soutěž, která se v aktuální sezoně hraje úplně poprvé. Nyní v ní český fotbal reprezentují týmy Slavie a Jablonce, které si po dvou zápasech připsaly shodně jednu výhru a jednu porážku. Finále se příští rok uskuteční v albánské Tirane.

Praha má teď ale pošramocenou pověst kvůli údajnému rasistickému chování fanoušků na tribunách. Tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík to ale popírá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události