Hokej

Průšvihář Kane má další malér, falšoval očkovací průkaz

Průšvihář Kane má další malér, falšoval očkovací průkaz
Zdroj: profimedia.cz

Spoluhráč Tomáše Hertla z hokejového klubu San Jose Sharks Evander Kane prožívá snad nejhorší možnou přestávku mezi sezonami. Kromě rozvodu se vypořádává s několika obviněními z porušení pravidel a zákonů. Podle nejnovějších zpráv měl padělat očkovací průkaz, což může silně ohrozit i jeho zaměstnavatele.

Když NHL vydala prohlášení, že Kane nebyl shledán vinným ze sázení na vlastní zápasy, stálo v něm, že proti němu bylo zahájeno vyšetřování ve dvou dalších případech. Jeden z nich by se měl týkat falšování očkovacího průkazu.

Že jde o tento přečin, uvedl na základě svých zdrojů frontofficesports.com a The Athletic to následně potvrdil. Padělání očkovacího průkazu je v USA ilegální. Prodej, nákup a používání falešných očkovacích průkazů může být podle amerických zákonů potrestáno až pětiletým pobytem za mřížemi.

Podle pravidel NHL mohou být týmy a hráči, kteří zásadně poruší covidový protokol, potrestáni pokutami, zákazem hraní, kontumacemi, či dokonce ztrátou draftových voleb.

Související obsah

Evander Kane tak svými průšvihy ohrožuje nejen sebe, ale i svůj tým. Do přípravy před novou sezonou ještě nezasáhl, a to je druhým nejlépe placeným útočníkem Sharks. Každoročně pobírá 7 milionů dolarů (154 milionů korun).

Třicetiletý Kanaďan letos musel vyhlásit osobní bankrot. Rozvádí se se svou ženou, se kterou mají jedno dítě a druhé čekají. Žena ho obvinila ze sázení na vlastní zápasy, domácího násilí a také, že rozhazuje všechny peníze, nevěnuje se rodině a ona musí prodávat věci, aby uživila rodinu.

To nováček NHL Seattle Kraken začal přípravu výhrou a žádné problémy neřeší:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Noční výsledky NBA: Phoenix zaznamenal už 17. výhru v řadě

Brooklyn Nets –⁠ New York Knicks 112:110, Toronto Raptors –⁠ Memphis Grizzlies 91:98, Phoenix Suns –⁠ Golden State Warriors 104:96, Portland Trail Blazers –⁠ Detroit Pistons 110:92, Sacramento Kings –⁠ Los Angeles Lakers 92:117

Krátká zpráva

Newcastle stále čeká na první výhru, Leeds zapsal důležité tři body

Newcastle remizoval v utkání 14. kola na domácím hřišti s Norwichem 1:1 a zůstává nadále bez jediné výhry. Duel mezi Leedsem a Crystal Palace nabídl jediný gól, v nastaveném čase se z penalty trefil Raphina a Leeds získal drahocenné tři body.