Další sporty

Mimořádný výkon britské cyklistky. Na OH získala medaili v jiném stavu

Mimořádný výkon britské cyklistky. Na OH získala medaili v jiném stavu
Zdroj: profimedia.cz

Britská cyklistka a stříbrná medailistka z olympijských her v Tokiu Elinor Barkerová překvapila sportovní veřejnost. Na sociálních sítích totiž prohlásila, že je těhotná a v jiném stavu už závodila v Japonsku.

"Nemůžeme uvěřit, jaké máme štěstí, a jsme tak nadšení, že můžeme začít další část našeho života společně," prohlásila Barkerová na instagramu, kde také ukázala fotografii z ultrazvuku. Vedle ní pak stojí manžel Casper.

"A pro ty bystrozraké, kteří umějí matematiku – ano, byla jsem těhotná už na olympiádě v Tokiu," dodala britská cyklistka, která získala stříbrnou medaili ve stíhacím závodu družstev. Ve stejné disciplíně pak slavila zlatou medaili na olympijských hrách v Riu.Ve světě sportu nejde o unikátní záležitost. Těhotná byla však například i tenistka Serena Williamsová, když získala svůj 23. grandslamový titul v roce 2017. Americká hráčka triumfovala na Australian Open ve druhém měsíci těhotenství.

Související obsah

Poněkud kontroverzní pak byla účast americké atletky Lindsey Flachové na kvalifikačním mítinku před OH v Tokiu. Sedmibojařka totiž do závodu nastoupila v 18. týdnu těhotenství a také s viditelným bříškem. I tak ale porazila tři soupeřky.

O životě v USA i o běhání s dredy se rozpovídala česká atletka Barbora Malíková v pořadu Nastavený čas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události