Atletika

Americká atletka toužila po účasti na olympiádě, závodila i těhotná

Americká atletka toužila po účasti na olympiádě, závodila i těhotná
Zdroj: Profimedia

Americká sedmibojařka Lindsey Flachová se chtěla kvalifikovat na Olympijské hry v Tokiu. Mělo to však malý háček. 31letá atletka je totiž aktuálně těhotná. Její sen se tak nakonec i přes skvělý výkon opět nepodařilo naplnit.

I tak však svým představením všechny překvapila. Americké kvalifikace se totiž zúčastnila v 18. týdnu těhotenství a také s viditelným bříškem.

"Třetí olympijská kvalifikace. Tahle byla trochu jiná. Každý příběh má svůj konec, ale v životě je každý konec novým začátkem. Tajemství již není tajemstvím," napsala na instagram Flachová, jež se snažila kvalifikovat už na olympiády do Londýna a do Ria.


Související obsah

"Bylo to psychicky náročné, protože jsem věděla, že už nebudu schopna závodit na stejné úrovni jako před osmnácti týdny. Ale chtěla jsem dokázat, čeho jsou ženy schopné," vysvětlila Lindsey Flachová pro Yahoo Sports.
 

Sedmibojařka navíc i v těhotenství dokázala porazit tři soupeřky a umístit se na celkovém 15. místě. Účast v Tokiu si ale zajistit nedokázala.


Související obsah

"Mé těhotenství bylo zpočátku těžké. Prvních dvanáct týdnů jsem jenom zvracela, což ovlivnilo můj trénink. Kdyby byla kvalifikace před pár týdny, tak nevím, zda bych se zúčastnila, ale postupně jsem se začala cítit lépe a měla jsem pár velmi dobrých tréninků," dodala americká atletka.

Atletickým fenoménem je v současné době Karsten Waarholm, jenž překonal světový rekord na 400 metrů překážek, v minulém roce překonal světovém maximum i v běhu na 300 metrů překážek:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.