šipky

Noppert dál září, po Gerwenovi vyřadil i jeho kamaráda

Šipkařský turnaj World Grand Prix má za sebou poslední zápasy druhého kola. Danny Noppert dokázal po Michaelu van Gerwenovi vyřadit dalšího krajana Vincenta van der Voorta a oslavil to oznámením skvělé zprávy. Jonny Clayton potvrdil parádní formu a ve vrcholu večera porazil Josého de Sousu i díky desetišipkovému legu.

Hned na úvod večerního programu druhého kola byla k vidění zajímavá bitva. Darius Labanauskas držel otěže zápasu proti Ianu Whiteovi pevně ve svých rukách. První dva sety vyhrál 3:0 a mířil za výhrou. V tu chvíli se ale "Diamond" probral a po dvou výhrách 3:1 si vynutil rozhodující set. V něm si oba vzájemně sebrali podání a poté si ho oba udrželi, takže došlo na rozhodující leg. Oba hráči měli příležitost zavřít, ale byla na nich vidět nervozita, a tak Angličan v sedmém kole rozhodl dvojnásobnou osmičkou.

V druhém klání se střetla světová jedenáctka se světovou dvanáctkou. Ratajski začal skvěle a Crossovi sebral dvě podání, takže vyhrál set 3:0. Jenže po přestávce začal tragicky. V druhém setu se mu nedařilo otevřít (na World Grand Prix se hraje systémem double in - double out, takže dvojnásobkem se musí nejen končit, ale i začínat) a zvládl to až jedenáctou šipkou. Cross tohoto zaváhání využil a nakonec Polákovi oplatil výsledek 3:0. Zbylé dvě sady ovšem poměrem 3:1 získal Polský orel, takže postoupil do třetího kola na úkor bývalého mistra světa.

Třetí duel nabídl nizozemské derby, ve kterém Danny Noppert smetl Vincenta van der Voorta. Třicetiletý Noppert v prvním kole vyřadil Michaela van Gerwena a ve druhém si poradil i s jeho velkým kamarádem a nedal mu mnoho šancí. Noppert zářil především na doublech. Úspěšnost otvírání měl 50 % a při zavírání byl ještě přesnější. Zkušenější z Nizozemců uhrál pět legů, ale ani jeden set. Noppert po výhře rozjásal celou halu, když oznámil, že jeho přítelkyně je těhotná a v únoru očekávají přírůstek do rodiny.

Související obsah

Vrcholem večera byl souboj Josého de Sousy s Jonnym Claytonem, tedy dvou hráčů, kteří v posledním roce výkonnostně velmi poskočili. Oba to dokázali hned v prvním legu, když trefili 180. První vyrovnaný set bral v poměru 3:2 "The Special One", ten druhý naopak 3:2, i díky fantastickému desetišipkovému legu vyhrál Clayton. Velšan svého soupeře přehrával především brilantním zavíráním, jehož úspěšnost měl 64 % a po setech 3:0 a 3:1 do třetího kola proti Ratajskému postoupil právě on.

Jonny Clayton má letos skvělou formu. Vyhrál čtyři turnaje včetně prestižní Premier League:

Výsledky středečního druhého kola World Grand Prix:

Ian White (Ang.) - Darius Labanauskas (Lit.) 3:2 (0:3, 0:3, 3:1, 3:1, 3:2) - průměr 88:88

Krzysztof Ratajski (Pol.) - Rob Cross (Ang.) 3:1 (3:0, 0:3, 3:1, 3:1) - průměr 96:84

Danny Noppert (Niz.) - Vincent van der Voort (Niz.) 3:0 (3:2, 3:1, 3:2) - průměr 91:87

Jonny Clayton (Wal.) - José de Sousa (Por.) 3:1 (2:3, 3:2, 3:0, 3:1) - průměr 95:93

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události