šipky

Price otočil zápas a dál sní o obhajobě. Wade překvapivě končí

Price otočil zápas a dál sní o obhajobě. Wade překvapivě končí
šipkařská jednička Gerwyn Price Zdroj: Profimedia

V úterý večer byly v plánu první čtyři duely druhého kola World Grand Prix v šipkách, tedy jediným turnajem, který se hraje stylem double-in a double out, tedy že hráč musí dvojnásobkem zahájit a ukončit leg. Z postupu do čtvrtfinále se raduje obhájce titulu Gerwyn Price, naopak překvapivě končí světová pětka James Wade. Dál jdou i Angličané Ryan Searle a Dave Chisnall.

Velmi vyrovnanou podívanou sliboval anglický souboj mezi Ryanem Searlem a Lukem Humphiesem. Oba v prvním kole porazili silné soupeře, když si Searle poradil se světovou pětkou Dimitri van den Berghem a Humphries vyřadil loňského finalistu Duijvenbodeho. 

V zápase, který se hrál na tři vítězné sety, začal ten první lépe Searle, když ovládl první dva legy. Humphrisovi se sice podařilo srovnat na 2:2, ale rozhodující leg opět patřil jeho soupeři, i přes to, že začínal na podání. Ve druhém setu využil Searle výhodu podání naplno a vyhrál jasně 3:0. 

Související obsah

Mladší z obou šipkařů se ale nevzdával a třetí set uzmul pro sebe. Ten čtvrtý pak dospěl až do rozhodujícího legu, kde měl Humphries šanci srovnat na 2:2 na sety, ale při zavírání trestuhodně přehodil a stovku nezavřel ani napodruhé, čehož už Searle využil a postoupil do čtvrtfinále.

Světová pětka Wade končí

Bunting vstoupil do zápasu s favorizovaným Wadem jako velká voda. V prvním setu neztratil ani jeden leg, přičemž se mu podařilo v tom posledním zavřít 132 přes dva bully. První leg v zápase se podařilo Wadeovi uhrát na začátku druhého setu, když zavřel 76.

Buntingovi se sice příliš nedařilo otevírání legů, ale o to lepší byl v náhozech a při zavírání. Dosvědčil to i v dalších dvou lezích, které uzmul pro sebe, a dokonce měl možnost dopodávat na 3:1. Wade ale zabral a nakonec se mu podařilo set otočit.

Zbytek zápasu už ale patřil patnáctému hráči světa. V dalších dvou setech ztratil pouze jeden leg a se skvělým zavíráním, které vytáhl až na 50 %, dotáhl zápas do vítězného konce. Postoupil tak do čtvrtfinále, ve kterém se utká s krajanem Ryanem Searlem.

Související obsah

Price otočil zápas

Ve třetím zápase úterního programu byl jasným favoritem obhájce titulu Gerwyn Price, kterému patří první místo ve světovém žebříčku. První leg se mu sice podařilo vyhrát, ale pak vzal úvodní set do svých rukou Mervy King. Nejdříve zavřel v pátém kole, následně Priceovi vzal podání, když na závěr hodil 109 následně celý set dopodával na konečných 3:1.

Druhý set začínal Angličan na podání, což byla pro něj výhodnější pozice, ale proti světové jedničce ne dostatečná. Price vzal ihned soupeři podání a druhý set si pohlídal a vyhrál 3:1, čímž srovnal stav zápasu.

I do třetího setu vstoupil Velšan velmi dobře. Vyhrál první dva legy a směřoval k jasné výhře v setu. King ale zabral a v následné hře Priceovi sebral podání, a pak dokonce srovnal, když zavřel double 9. Oba borce tak čekal velmi důležitý leg. Price si připravil zavření na double 20, což se mu podařilo zavřít hned první šipkou. 

Čtvrtý set začal lépe pro Kinga, když vyhrál první leg zavřením double 18. Další dvě hry šly ale opět na stranu favorizovaného Velšana, a tak byl pouhý jeden leg od postupu do čtvrtfinále. Ten se mu také podařilo vyhrát, což znamená, že postupuje do čtvrtfinále a i nadále může snít o obhajobě titulu.

Úterní osmifinálové výsledky World Grand Prix:

Searle – Humphries 3:1

Wade – Bunting 1:3

Price – King 3:1

Chisnall – Smith 3:2

Poslední šipky World Match Play mezi Wrightem a Dimitri van den Berghem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10