Tenis

Ibrahimovic chválí horkokrevného Djokoviče. Jsme si podobní, říká

Ibrahimovic chválí horkokrevného Djokoviče. Jsme si podobní, říká
Zdroj: profimedia.cz

Ačkoliv někdy sebestředný Zlatan Ibrahimovic příliš pochval nerozdává, v případě velkého kamaráda a hvězdného tenisty Novaka Djokoviče udělal výjimku. Podle švédského fotbalisty má navíc srbský hráč stejnou povahu.

Oba totiž spojuje balkánská krev. Hvězdný forvard AC Milán se narodil bosenskému otci a chorvatské matce. Rodina v tu chvíli ale už žila ve Švédsku, a tak má Zlatan švédské občanství.

Nicméně podle slavného fotbalisty je právě balkánská hlava to, co dělá Novaka Djokoviče lepším. "Všechno je to o balkánské hlavě. Když vybouchnete, děláte dobře a když se vztekáte, uděláte to nejlepší, co můžete," prohlásil pro web AC Milán Ibrahimovic, jenž nedávno oslavil čtyřicáté narozeniny. "Jste soustředěnější a opatrnější. Když Nole hraje a zlobí se, vydá ze sebe to nejlepší. Je to dokonalý sportovec stejně jako já," nezapomněl Zlatan přidat svůj klasický sebevědomý dodatek.

Související obsah

Nicméně oba sportovce pojí velké přátelství, Novak Djokovič je fanouškem AC Milán, kde Ibrahimovic stále válí. A vysoký Švéd zase obdivuje jeho hru a v roce 2013 si se Srbem dokonce zahrál exhibici v Paříži.

Související obsah

Zlatan se také vyjádřil k nedávnému neúspěchu 34letého tenisty, jenž nedokázal získat kariérní grand slam, když ve finále US Open podlehl Rusovi Medveděvovi. "Nole hrál skvěle a vyhrával celý rok. Pak mu v posledním kroku něco uniklo. To se prostě stává. Nicméně to, co Nole dokázal, je stále neuvěřitelné," dodal Ibrahimovic na adresu srbského kamaráda.


Daniil Medveděv hrál ve finále US Open skvěle, Djokoviče pak dorazil i tímto skvělým úderem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události