Fotbal

Logo pro fotbalové EURO 2024 odhaleno. Prožijeme pořádnou party, hlásí Lahm

Logo pro fotbalové EURO 2024 odhaleno. Prožijeme pořádnou party, hlásí Lahm
Zdroj: profimedia.cz

Další fotbalové mistrovství Evropy je zase o něco blíže. Organizátoři šampionátu totiž odhalili logo pro EURO 2024 v Německu. K slavnostnímu aktu došlo v Berlíně.

Na ikonickém olympijském stadionu tak proběhla světelná show, po které se ukázalo oficiální logo pro EURO 2024. Samotní organizátoři se nechali inspirovat střechou svatostánku v Berlíně, který byl postaven už v roce 1936.

Další dominantou loga je pak pohár pro vítěze mistrovství Evropy a barvy vlajek všech 55 zemí, které spadají pod UEFA.

Zdroj: profimedia.cz

​Samotný šampionát se bude konat na deseti místech v Německu. Konkrétně tedy v již zmíněném Berlíně, dále pak v Dortmundu, Düsseldorfu, Frankfurtu nad Mohanem, Gelsenkirchenu, Hamburku, Kolíně nad Rýnem, Lipsku, Mnichově a Stuttgartu.

Související obsah

Na organizaci se podílí i mistr světa a dlouholetý německý reprezentant Philipp Lahm. "Euro 2024 bude Euro pro všechny a těšíme se, až v létě 2024 přivítáme v Německu fanoušky z celé Evropy a světa a společně prožijeme skvělou fotbalovou party," prohlásil šéf organizačního výboru. Bývalý obránce pak také řekl, že nesouhlasí s návrhem FIFA, která by chtěla, aby se fotbalové mistrovství světa konalo každé dva roky.

O účast na MS v Kataru 2022 bojuje také česká fotbalová reprezentace, musí se ale nově obejít bez zraněného obránce Bořila: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.