Tenis

ATP vyšetřuje Zvereva kvůli domácímu násilí. Tenista je nadšený

ATP vyšetřuje Zvereva kvůli domácímu násilí. Tenista je nadšený
Alexander Zverev Zdroj: profimedia.cz

ATP začala v pondělí prošetřovat, jak je to s domácím násilím, ze kterého Zvereva obvinila jeho bývalá přítelkyně Olga Šarypovová. Tenista je rád, že se tím tenisová asociace začala konečně zabývat, protože doufá, že očistí své jméno.

ATP čelila velké vlně kritiky, že slova Olgy Šarypovové nechává ležet ladem. Bývalá tenistka totiž Zvereva obvinila, že ji psychicky a fyzicky týral.

"Začal mě dusit polštářem, kroutil mi ruce za zády. Snažila jsem se utéct, ale vždycky mi v tom zabránil. Bála jsem se ho, byla jsem vyděšená, že nás někdo uvidí a uslyší naše hádky. Pak se mi to ale přece jen podařilo," popisovala pro magazín Slate na konci srpna loňského roku.

Související obsah

Úspěšný tenista ale veškerá obvinění odmítá a je rád, že se tím ATP začala zabývat. "Konečně! Žádal jsem je o to několik měsíců už od turnaje v Londýně, protože je pro mě velmi těžké očistit své jméno" ulevil si tenista na středeční tiskové konferenci. 

"Byl jsem u soudu v Německu, kde jsem vyhrál spor proti autorce těch pomluv, ale ona to nyní ignoruje. Dokázal jsem, že jsem nevinný mnoha dalšími cestami," řekl Zverev, který letos ovládl olympijské hry v Tokiu.

Související obsah

"Jsem rád, že začalo vyšetřování i ze strany ATP a i další nezávislá strana očistí mé jméno," těší tenistu, kterého mrzí, že celá kauza přebíjí jeho úspěchy, kterých dosáhl v této sezoně. "Měl jsem jednu z nejneuvěřitelnějších sezon, které zažil mladý tenista. Vyhrál jsem olympijské hry, dva Masters turnaje a další čtyři podniky. Na to se trochu zapomnělo."

Zverev se momentálně připravuje na turnaj v Indian Wells, kde dostal v prvním kole volný los jakožto nasazená trojka.

Na grandslamový titul Zverev stále čeká. Nejblíže mu byl v New Yorku, kde prohrál v roce 2020 až ve finále. Neubránil se pak slzám:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události

Krátká zpráva

Getafe bez Jankta opět prohrálo, ve španělské lize je na posledním místě

Fotbalisté Getafe prohráli i další zápas ve španělské La Lize a jejich krize se prohlubuje. Tentokrát padli doma se Celtou Vigo 0:3 a v tabulce španělské ligy jsou na posledním místě s pouhými dvěma body. Do utkání stále nemohl nastoupit český záložník Jakub Jankto, jenž léčí zraněnou nohu.