Stephen Bunting

Price rázně kráčí za obhajobou, Noppert nadále září

šipkařská jednička Gerwyn Price Zdroj: Profimedia

Šipkařský turnaj World Grand Prix se postupně blíží ke svému vrcholu. Čtvrteční večer nabídl všechny čtyři čtvrtfinálové souboje. V nich famózní formu opět potvrdil Danny Noppert, ale jedinou výhru ve třech setech zvládl obhájce titulu Gerwyn Price, kterému úvodní dvojnásobky šly až nelidsky skvěle.

V prvním duelu večera se střetli přemožitel Michaela van Gerwena Danny Noppert s Ianem Whitem. Nizozemec v prvních dvou kolech podával parádní výkony a navázal na ně i ve čtvrtfinále. První set vyhrál 3:0, ten druhý sice prohrál, ale zbylé dva patřily opět jemu. S fantastickým průměrem 96 bodů na tři šipky a více než padesátiprocentní úspěšností zavírání se 22. hráč světa hlasitě hlásí o pozornost. Na otázku, zda může celý turnaj vyhrát, odpověděl: "Proč ne?"

Druhé čtvrtfinále se proměnilo ve velkou pětisetovou bitvu. Jonny Clayton si jistým výkonem vysloužil výhru v prvním setu 3:1, jenže v druhém udělal obrovskou chybu. Za stavu 2:2 přehodil 134, díky čemuž Krzysztof Ratajski získal leg i set. Ve třetí sadě si hráči ve všech pěti případech udrželi podání, takže díky výhodě začínání vyhrál 3:2 Polák. Čtvrtý set byl opět ve znamení Velšanovy dominance, takže se šlo do rozhodujícího setu. V něm Claytona opět podržely jeho skvělé doubly, zatímco Ratajski v kritický moment otevřel až sedmou šipkou, kvůli čemuž si Velšan pohlídal postup.

Ve třetím zápase se představil obhájce loňského prvenství a světová jednička Gerwyn Price. Proti němu se postavil Dave Chisnall a nevedl si vůbec špatně, konečný výsledek je pro něj velmi krutý. Chizzy svého soupeře přehrál co se týče 180 6:0 a jeho úspěšnost otvírání 50 % vypadá také skvěle. Jenže Price otvíral strojově přesně s úspěšností neuvěřitelných 86 %, což mu dávalo dobrý náskok do začátku a zápas ovládl ve třech setech 3:0, 3:2 a 3:1.

Poslední zápas byl kuriózním, co se týče váhy šipek. Ryan Searle, který hraje s nejtěžšími šipkami na okruhu (32 gramů) se utkal se Stephenem Buntingem, který má naopak nejlehčí náčiní (12 gramů). První set získal poměrem 3:1 "Heavy Metal", ovšem ve zbytku zápasu doplácel na špatné zavírání. Ve druhém i třetím setu prováhal možnost šesti šipek na zavření 40 bodů, což Bunting potrestal. Ve čtvrtém setu mohl rozhodující leg Searle opět zavřít, ale ze dvou šipek na double dvacet trefil pouze jeden singl, a když dostal ještě jednu možnost vrátit se k terči, trefil pětku a pak si nedokázal sehrát singlovou jedničkou, čímž naservíroval Buntingovi výhru legu, setu i zápasu.

Danny Noppert se po jasné výhře v druhém kole podělil i o skvělou zprávu ze soukromého života:

Výsledky čtvrtfinále World Grand Prix:

Danny Noppert (Niz.) – Ian White (Ang.) 3:1 (3:0, 2:3, 3:2, 3:1) průměr 96:92

Jonny Clayton (Wal.) – Krzysztof Ratajski (Pol.) 3:2 (3:1, 2:3, 2:3, 3:0, 3:1) průměr 91:88

Gerwyn Price (Wal.) – Dave Chisnall (Ang.) 3:0 (3:0, 3:2, 3:1) průměr 88:87

Stephen Bunting (Ang.) – Ryan Searle (Ang.) 3:1 (1:3, 3:1, 3:2, 3:2) průměr 87:84

K tématu Stephen Bunting

Osasuna překvapivě ztratila body s Granadou

Fotbalisté Osasuny na domácím hřišti překvapivě ztratili body s Granadou. Ačkoliv se na konci prvního poločasu dostali do vedení, ale v 74. minutě byl vyloučen Cote. Hosté přesilovou hru využili a v 90. minutě srovnal Montoro. Osasuna se ale i díky tomuto bodu dostala na druhé místo La Ligy.

Mohuč v devátém kole zničila Augsburg

Fotbalisté Mohuče si v devátém bundesligovém kole parádně zastříleli. Hostujícímu Augsburgu nastřílel čtyři branky a inkasoval pouze jednou. Domácí se tak v nekompletní tabulce posunuli na šesté místo. Za hosty zůstal opět pouze na lavičce brankář Tomáš Koubek.

FC Turín porazil Janov i bez Davida Zimy

V italské Serii A byly na programu dvě předehrávky. Turín na domácím hřišti porazil Janov 3:2. Jenže mladý český stoper David Zima se do hry opět nepodíval. Ve druhém duelu také uspěl domácí celek. Sampdoria přetlačila Spezii 2:1.