Motorsport

Boj o titul mistra světa vrcholí! Rekordman Hamilton mění motor

Boj o titul mistra světa vrcholí! Rekordman Hamilton mění motor
Lewis Hamilton Zdroj: profimedia.cz

Velký boj o nového či staronového mistra světa uvidí formule 1 v následujících týdnech. Britský rekordman Lewis Hamilton v žebříčku vede o dva body, ale v následujícím závodě jej čeká penalizace deseti míst.

Během ruského závodu, který se jel na konci září, přepsal Lewis Hamilton historické tabulky. Stal se totiž prvním jezdcem v historii, kterému se povedlo vyhrát jednu stovku závodů na okruhu formule 1. Nezapomenutelně se tak zapsal do análů motorsportu.

Očekávalo se, že navýší náskok na Maxe Verstappena o několik bodů, protože talentovaný závodník startoval až na konci pole vinou výměny motoru a penalizace za srážku právě s Hamiltonem. Rodák z Belgie se ovšem dostal ze dna startovního pole až za Hamiltona. 

Související obsah

Ten v aktuálním žebříčku vede o dva body a v následující Velké ceně bude startovat z hloubi startovního roštu – po výměně spalovacího motoru mu totiž byla udělena penalizace deseti míst. Již o tomto víkendu se jede závod v Istanbulu. 

Po tureckém závodě je na programu ještě dalších ještě šest závodů, kde se rozhodne o tom, zda se Lewis Hamilton stane nejúspěšnějším závodníkem v historii, co se počtu titulů mistra světa týká. 


Hamilton a Verstappen už letos několikrát bourali:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10