Česko zápas s Walesem nezvládlo. Po nepřesvědčivém výkonu bere bod

Jakub Pešek v souboji Joe Morrellem | Zdroj: Profimedia

Českým fotbalistům se druhé místo v základní skupině vzdaluje. V Edenu totiž uhráli pouze remízu s Walesem 2:2. Oba týmy tak mají ve skupině E 8 bodů, ale Ostrované mají zápas k dobru.

Úvod zápasu vyšel lépe českému celku. Schick se dostal k pokutovému území, kde dlouho motal soupeře. Nakonec předal míč doleva Hložkovi, který ale z dobré pozice pálil jen doprostřed branky.

O deset minut později měli šanci Velšané. Přečíslení dvou na jednoho ale nevyužili. Tváří v tvář Vaclíkovi zklamal Moore. Ve 36. minutě už se ale skóre pohnulo. Wales se ubránil rohovému kopu Čechů, podnikl rychlý brejk a přišel centr z pravé strany. Ten se dostal až na volného Aarona Ramseyho, jenž si položil Vaclíka i obránce a zamířil do prázdné branky.