Fotbal

Frajer Vaclík! Zastal se velšského kolegy a je chválen

Frajer Vaclík! Zastal se velšského kolegy a je chválen
Zdroj: Profimedia

Česká fotbalová reprezentace v pátek odehrála utkání s Walesem v rámci kvalifikace MS, ale výsledek 2:2 týmu Jaroslava Šilhavého moc nepomohl. Ostrované si v utkání dali komický vlastní gól, brankáře Warda se ale velice kolegiálně zastal Tomáš Vaclík.

Český tým vybojoval díky brankám Jakuba Peška a vlastnímu gólu brankáře Warda remízu 2:2, která ale směrem ke druhému místu ve skupině moc nepomáhá. Komickým momentem pátečního duelu byl již zmiňovaný vlastní gól Walesu.

Aaron Ramsay na startu druhého poločasu přihrával brankáři Wardovi, kterému míč přeskočil přes nohu a nakonec zapadl až do branky. Dvojka anglického Leicesteru měla velkou smůlu, míč nakonec skončil v síti a český tým v ten moment vedl 2:1.

Související obsah

​Svého brankářské kolegy se zastal Tomáš Vaclík. "Obdržet vlastní branku je opravdu noční můra pro každého brankáře, speciálně na reprezentační úrovni. Hlavu vzhůru a hodně štěstí v následujících zápasech," napsal Tomáš Vaclík na osobním twitteru.

Hodně fanoušků nejen z Walesu českou reprezentační jedničku chválilo a posílalo jí velký respekt. "Brankáři drží pospolu," napsala jedna z fanynek. Hodně komentujících se shodovalo v tom, že gesto Vaclíka je na úrovni.


Tomáš Vaclík přestoupil v létě do řeckého Olympiakosu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události