Fotbal

Reprezentanti ve vatě? Bohaté konsorcium chce koupit West Ham

Reprezentanti ve vatě? Bohaté konsorcium chce koupit West Ham
Olympijský stadion v Londýně

Anglickým fotbalem pořádně otřásl odkup Newcastlu do rukou arabských majitelů, kteří udělají z průměrného anglického klubu ten nejbohatší v Evropě. Změna majitele se má chystat i u West Hamu. Dohoda je ale zatím jen v plenkách.

Aktuálním předsedou a prezidentem West Hamu je dvaasedmdesátiletý obchodník David Sullivan. Ten dostal nabídku od konsorcia PAI Capital na odkup klubu, ale Brit nabídku odmítl a považoval ji za směšnou. Londýnská společnost přitom nabízela solidních 400 miliónů liber (téměř 12 miliard korun). 

"Naše nabídka je na stole a rádi bychom vedli řádné diskuze s majiteli za zavřenými dveřmi, ale vše, co děláme, je nyní odmítnuto," pronesl pro web The Athletic manažer společnosti Nasib Pirijev. V červenci nynější majitel pronesl, že PAI Capital neposkytlo důkaz o finančních prostředcích a nebyla zmíněna investice na přestupovém trhu s cílem posílit první tým.

Související obsah

"Měli nulový zájem o fotbalovou stránku a považovali klub pouze k přesunu majetku," dodal Sullivan. "Byla to pro ně nemovitost," pokračoval Sullivan, kterému podle jeho slov jde o to, aby West Ham pokračoval v parádních fotbalových výkonech jako během posledního roku.

"Poslali jsme veškeré důkazy o finančních prostředcích. U druhé nabídky jsme zajistili, že již nebudou žádné další spekulace o dokládání finančních prostředků. Peníze jsou britské fondy, jsme britské konsorcium," oponoval Pirijev.

Pirijev je zároveň celoživotním fanouškem West Hamu a nadále má zájem o koupi klubu. Touží rozvíjet olympijský park a věří, že londýnský stadion by se mohl stát víceúčelovým místem, kde se budou pořádat koncerty, hrát baseball a konat i další sportovní akce. Skupinu podnikatelů podporují i bratři Ferdinandové či Tony Cottee, legendy The Hammers. 

West Ham v ligovém poháru vyřadil slavný Manchester United, debutoval Alex Král:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Osasuna překvapivě ztratila body s Granadou

Fotbalisté Osasuny na domácím hřišti překvapivě ztratili body s Granadou. Ačkoliv se na konci prvního poločasu dostali do vedení, ale v 74. minutě byl vyloučen Cote. Hosté přesilovou hru využili a v 90. minutě srovnal Montoro. Osasuna se ale i díky tomuto bodu dostala na druhé místo La Ligy.

Krátká zpráva

Mohuč v devátém kole zničila Augsburg

Fotbalisté Mohuče si v devátém bundesligovém kole parádně zastříleli. Hostujícímu Augsburgu nastřílel čtyři branky a inkasoval pouze jednou. Domácí se tak v nekompletní tabulce posunuli na šesté místo. Za hosty zůstal opět pouze na lavičce brankář Tomáš Koubek.

Krátká zpráva

FC Turín porazil Janov i bez Davida Zimy

V italské Serii A byly na programu dvě předehrávky. Turín na domácím hřišti porazil Janov 3:2. Jenže mladý český stoper David Zima se do hry opět nepodíval. Ve druhém duelu také uspěl domácí celek. Sampdoria přetlačila Spezii 2:1.