Další sporty

Velkou pardubickou poznamenala spousta pádů. Překvapivě zvítězil Talent

Velkou pardubickou poznamenala spousta pádů. Překvapivě zvítězil Talent
Velká pardubická Zdroj: Profimedia

Nejtěžší překážkový závod v Evropě zná svého vítěze. 131. ročník Velké pardubické ovládl 10letý ryzák Talent s žokejem Pavlem Složilem mladším.

Letošní ročník jednoho z nejslavnějších dostihových závodů byl speciální. A to v tom, že Velký Taxisův příkop prošel řadou úprav, aby byl pro koně bezpečnější. I přesto na něm ztroskotali dva koně. Player skočil extrémně daleko a dopad neustál a Kaiserwalzer ztratil žokeje ze sedla.

Pádů bylo po celý závod dost. Z 18 koní se do cíle podívalo pouhých osm. Již zmíněný Kaiserwalzer zavinil pád dvou žokejů na Malých zahrádkách. Ještě předtím na Francouzském skoku vyhodil ze sedla Lombargini žokeje Lišku.

Do cíle překvapivě nedojel ani kůň z širšího okruhu favoritů, Theopilos. Ten skončil na Prodlouženém Taxisu.

Související obsah

​Ve finálové rovince si to o vítězství rozdal Talent s Pavlem Složilem mladším a Evžen s Jaroslavem Myškou. Více sil v závěru měl prvně jmenovaný, který tak slaví největší vítězství své kariéry. Žokej Složil se stal ve 23 letech jedním z nejmladších vítězů v historii Velké pardubické.

Dostihům se sice Anna Kellnerová nevěnuje, ale absolutně propadla parkurovému skákání:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Getafe bez Jankta opět prohrálo, ve španělské lize je na posledním místě

Fotbalisté Getafe prohráli i další zápas ve španělské La Lize a jejich krize se prohlubuje. Tentokrát padli doma se Celtou Vigo 0:3 a v tabulce španělské ligy jsou na posledním místě s pouhými dvěma body. Do utkání stále nemohl nastoupit český záložník Jakub Jankto, jenž léčí zraněnou nohu.