Francie ovládla druhý ročník Ligy národů. Se Španělskem musela skóre otáčet

Fotbalisté Francie se radují ze vstřelené branky Zdroj: Profimedia

Vítězem letošní ligy národů je Francie. Ta ve finálovém duelu sice prohrávala se Španělskem 0:1, ale díky Benzemovi a Mbappému skóre otočila a zvítězila 2:1.

Zápas začal první velkou šancí už v šesté minutě, kdy míč za obranu dostal Benzema. Ten si dokonce pohrál se Simónem, jenže už byl ve velkém úhlu a nedokázal zakončit. Bohužel to z výrazných akcí v prvním poločase bylo vše.

Jenže po změně stran už to bylo o něčem jiném. Hernández napálil dělovkou břevno a Španělé šli do protiútoku. Ten gólovou střelou k tyči zakončil Mikel Oyarzabal.

Trvalo to pouze pár sekund a skóre bylo srovnáno. Na levý roh vápna dostal přihrávku Karim Benzema a nádhernou střelou do protilehlé šibenice rozradostnil francouzské diváky na San Siru.

​Deset minut před koncem přišel obrat. Kylian Mbappé sice byl v ofsajdu, ale díky skluzu a škrtnutí balonu jednoho ze Španělů byl zrušen a následně si tváří v tvář poradil se Simónem.

V závěru mohl srovnat aktivní Oyarzabal, jenže toho perfektním zákrokem vychytal Lloris. V závěru měli Španělé ještě obrovský tlak a posledním rohem ještě zahrozili, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Francie tak porazila ve finále Španělsko 2:1 a radují se z vítězství v Lize národů.

Španělsko - Francie 1:2 (0:0)
Branky: 64. Oyarzabal – 66. Benzema, 80. Mbappé.

Kylian Mbappé letos řádí i v dresu PSG:

Getafe bez Jankta opět prohrálo, ve španělské lize je na posledním místě

Fotbalisté Getafe prohráli i další zápas ve španělské La Lize a jejich krize se prohlubuje. Tentokrát padli doma se Celtou Vigo 0:3 a v tabulce španělské ligy jsou na posledním místě s pouhými dvěma body. Do utkání stále nemohl nastoupit český záložník Jakub Jankto, jenž léčí zraněnou nohu.

Hokejový Zlín posiluje. Přichází obránce z KHL

Poslední tým hokejové Tipsport Extraligy vyztužil zadní řady. Z Dinama Riga se do Zlína stěhuje lotyšský obránce Roberts Mamčics. 26letý defenzivní hráč má zkušenosti i ze seniorské reprezentace, kde nastoupil do jedenácti zápasů. V KHL si připsal 100 startů.