Fotbal

Češi by měli proti Bělorusku rozjet gólostroj. Musíme vyhrát, ví Šilhavý

Češi by měli proti Bělorusku rozjet gólostroj. Musíme vyhrát, ví Šilhavý
Patrik Schick v dresu české reprezentace Zdroj: Profimedia

Českou fotbalovou reprezentaci v pondělí večer čeká velmi důležitý zápas proti Bělorusku. Aby svěřenci trenéra Šilhavého mohli pomýšlet na druhé místo ve skupině, musí utkání, které se odehraje v ruské Kazani bez diváků, bezpodmínečně vyhrát a pokud možno s co největším brankovým rozdílem, protože právě ten v cílové rovince s Walesem může rozhodovat.

Česká fotbalová reprezentace má momentálně stejně bodů jako třetí Wales a o jeden gól lepší skóre. Jenže ostrovní tým má zápas k dobru. Výhodou pro výběr trenéra Šilhavého je to, že o lepším umístění v tabulce nerozhodují vzájemné zápasy, které má s Walesem horší.

"Jsme si vědomi postavení v tabulce a zápasu, který nás čeká. Pro udržení naděje na druhé místo musíme jednoznačně vyhrát. Je možné, že se na konci bude počítat skóre, nicméně cítíme respekt k soupeři," řekl před utkáním s Běloruskem trenér Šilhavý. 

Související obsah

Když se česká reprezentace s Běloruskem utkala v kvalifikaci poprvé, byla z toho hubená výhra 1:0, kterou gólem zajistil Antonín Barák. Takovéto hubené vítězství by mohlo být za dané situace tentokrát málo, což si uvědomuje i trenér Šilhavý, který na tiskové konferenci naznačil, že oproti poslednímu utkání s Walesem plánuje určité změny v sestavě.

A jaký program ještě čeká Česko a Wales, tedy koně, kteří si to v cílové rovince rozdají o druhé místo, které může zajistit nasazení pro první kolo vyřazovací fáze baráže na mistrovství světa? Po utkání v Bělorusku se Češi utkají ještě doma s Estonskem. Wales čekají stejní dva soupeři a na závěr skupiny si to ještě rozdá doma s Belgií, která už v té době bude mít s největší pravděpodobností jisté první místo ve skupině.

Související obsah

​Češi tak musí doufat, že Wales v těchto zápasech získá maximálně šest bodů a zároveň sami musí být ve svých zápasech stoprocentní a co nejvíce góloví. Trenér Šilhavý tak musí doufat, že Schick naváže na střeleckou formu z Leverkusenu, konečně se v reprezentaci gólově prosadí Hložek nebo, že si na střelecký apetit z minulé sezony vzpomene Tomáš Souček. 

Na aktuálním srazu reprezentace se český tým musí obejít bez několika tradičních opor:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události