Hokej

NHL je za dveřmi! Těchto 10 Čechů si vydělá největší balík

NHL je za dveřmi! Těchto 10 Čechů si vydělá největší balík
Filip Hronek, David Pastrňák a Ondřej Palát | Zdroj: Profimedia

Nejlepší hokejová liga světa NHL startuje již v noci z úterý na středu. Na obrazovkách Nova Sport a Voyo budete moci sledovat nádherné góly, geniální přihrávky či zázračné zákroky brankářů. NHL ale není jen zdrojem sportovní podívané, ale také obrovským zlatým dolem pro špičkové hráče. Podívejte se na přehled deseti Čechů, kteří si v nové sezoně vydělají největší balík.

10. Petr Mrázek (Toronto Maple Leafs) - 61 milionů korun

Desáté místo mezi nejlépe vydělávajícími Čechy v NHL patří Petru Mrázkovi, jakožto nejvýdělečnějšímu gólmanovi. 29letý brankář začal svou kariéru v Detroitu, odkud se přes epizodní působení ve Philadelphii dostal do Caroliny, kde působil až do letošního roku. V létě podepsal jakožto volný hráč tříletý kontrakt s Torontem Maple Leafs.

Petr Mrázek | Zdroj: Profimedia

Díky němu si každoročně vydělá v průměru 3,8 milionu dolarů (83 milionů korun), ale za první rok smlouvy dostane nejmenší sumu, takže aktuální sezonu si vydělá "pouze" 2,8 milionu dolarů (61 milionů korun). Český brankář by se měl v nové sezoně stát jedničkou Javorových listů, jelikož Frederik Andersen odešel naopak z Toronta do Caroliny. Brankoviště by měl s rodákem z Ostravy sdílet Jack Campbell.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události