úder

Tak tohle nečekal! Murray šokoval soupeře nevídaným úderem

Trojnásobný grandslamový vítěz Andy Murray se pomalu začíná vracet do své původní formy. Ve druhém kole turnaje v Indian Wells přehrál nesmírně talentovaného Španěla Alcaraze ve třech setech. Navíc pobavil přítomné fanoušky, když na začátku druhého setu předvedl podání spodem přesně za síť, čímž soupeře dokonale zaskočil.

Takový způsob podání je v současném tenise k vidění jen velmi zřídka, mezi jeho nejčastější uživatele patří extravagantní Australan Nick Kyrgios a slaví s ním úspěch. Pro Andyho Murrayho to ale byla premiéra. Za stavu 5:7 1:1 měl výhodu na zisk gemu při svém servisu. Jelikož je britský tenista znám svým prudkým podáním, stál Alcaraz daleko za základní čarou, ale přišla zrada. 34letý skot poslal míček spodem těsně za síť, čímž si připsal zároveň i eso.

I díky takto lišácky získanému gemu Murray druhý set vyhrál, a nakonec dovedl do vítězného konce i celý zápas. Po postupu do třetího kola byl pak velmi pozitivní. "Byl to zápas dvou generací. Myslím, že to bylo nejlepší utkání, které jsem odehrál od mého návratu po zranění," hodnotil skotský tenista.

"Byl to brutální zápas ve velmi těžkých podmínkách. Způsob, jakým jsem zabojoval po prohraném prvním setu, byl skvělý. Cítil jsem, že jsem první set mohl vyhrát, protože šance na to byly, ale bohužel jsem je promarnil. Mohlo to být jednodušší, ale stále jsem bojoval a dotáhl zápas do vítězného konce," hodnotil po utkání.

Ve třetím kole ale čeká trojnásobného grandslamového vítěze velmi těžká výzva. Postaví se čerstvému olympijskému vítězi a světové čtyřce Alexanderu Zverevovi. Sebevědomí mu může dodat, že s Němcem zatím odehrál tři zápasy a všechny dotáhl do vítězného konce. Naposledy se utkali loni v Cincinnati, kde Murray vyhrál 6:3, 3:6 a 7:5.

K tématu úder

Osasuna překvapivě ztratila body s Granadou

Fotbalisté Osasuny na domácím hřišti překvapivě ztratili body s Granadou. Ačkoliv se na konci prvního poločasu dostali do vedení, ale v 74. minutě byl vyloučen Cote. Hosté přesilovou hru využili a v 90. minutě srovnal Montoro. Osasuna se ale i díky tomuto bodu dostala na druhé místo La Ligy.

Mohuč v devátém kole zničila Augsburg

Fotbalisté Mohuče si v devátém bundesligovém kole parádně zastříleli. Hostujícímu Augsburgu nastřílel čtyři branky a inkasoval pouze jednou. Domácí se tak v nekompletní tabulce posunuli na šesté místo. Za hosty zůstal opět pouze na lavičce brankář Tomáš Koubek.

FC Turín porazil Janov i bez Davida Zimy

V italské Serii A byly na programu dvě předehrávky. Turín na domácím hřišti porazil Janov 3:2. Jenže mladý český stoper David Zima se do hry opět nepodíval. Ve druhém duelu také uspěl domácí celek. Sampdoria přetlačila Spezii 2:1.