Fotbal

Fotbalová Sparta už má klíč od Prahy. Vrba doufá, že vydrží na Letné šest let

Fotbalová Sparta už má klíč od Prahy. Vrba doufá, že vydrží na Letné šest let
Zdroj: profimedia.cz

Fotbalisté Sparty jsou oficiálně vládci Prahy. Po ligové výhře nad Slavií 1:0 v 300. derby si od primátora hlavního města Zdeňka Hřiba převzali ocenění Klíč od Prahy. Na slavnostním aktu nechyběl trenér Pavel Vrba ani fotbalista Bořek Dočkal.

Sparťané dokázali v posledním ligovém kole před reprezentační pauzou porazit v derby Slavii. O jediný gól se postaral slovenský záložník Haraslín. Po výhře 1:0 v jubilejním 300. derby si nyní také slavnostně převzali klíč od hlavního města.

Akce se zúčastnili fotbalisté Filip Panák, Michal Sáček a Bořek Dočkal. Nechyběl pak ani trenér Letenských Pavel Vrba, generální ředitel František Čupr a šéf LFA Dušan Svoboda.

"Jsem rád, že se nám podařilo po dlouhé době Slavii klíč vzít. Doufám, že chvilku vydrží na Spartě. Pět nebo šest let? To je ideál. Víme ale, že Slavia je těžký soupeř,“ řekl pro webové stránky Sparty trenér Pavel Vrba. 

Související obsah

Velkou cenu ze získaného klíče měl také kapitán Bořek Dočkal. "Vítězství v derby je vždycky cenné. Sám za sebe sítím velkou úlevu, že se to po těch letech povedlo. Sami sobě jsme dokázali, že je dokážeme porazit a že s nimi můžeme bojovat o titul. To je náš cíl pro tuhle sezonu.“

​Samotné ocenění, tedy Klíč od Prahy, převzala Sparta z rukou současného primátora Zdeňka Hřiba. Sparťané jsou po výhře v derby na druhém místě v tabulce. Fortuna lize vévodí Viktoria Plzeň s náskokem čtyř bodů, třetí Slavia pak ztrácí pět bodů, má ale jeden zápas k dobru.

To v Karviné skončil trenér Weber, nahradí ho zkušený kouč Bohumil Páník:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události