Česko si připsalo důležitou výhru nad Běloruskem, trefil se Schick a Hložek

Zdroj: profimedia.cz

Čeští fotbalisté si nakonec připsali povinné vítězství v kvalifikačním zápase o mistrovství světa proti Bělorusku. Na výhře 2:0 se brankami podíleli Patrik Schick a Adam Hložek. Zvítězil ale i Wales nad Estonskem.

Česká reprezentace byla v duelu proti poslednímu Bělorusku favoritem, výhra se ale v kazaňském exilu rodila těžce. Trenér Šilhavý sice do zápasu naordinoval útočnou hru, nicméně ta v realitě dost drhla.

Naše fotbalisty mohl uklidnit poměrně brzký gól z kopačky Patrika Schicka, který ve 22. minutě ukázal svou střeleckou formu a poslal Česko do vedení. Jenže ani vstřelená branka výkon českého týmu proti outsiderovi příliš nezvedla.

Nejlépe si počínal aktivní Michal Sadílek, jenž také připravil první gól. Jeho centry do vápna však obrana Běloruska většinou pochytala.

Obrázek hry se příliš nezměnil ani ve druhém poločase, nicméně Česko se alespoň dokázalo dostat do dvougólového vedení. Důležitou branku si připsal Adam Hložek, který se v posledních zápasech střelecky trápil.

Česká reprezentace si tak splnila povinnost a zvítězila 2:0. V kvalifikační skupině E je náš tým na druhém místě. Nicméně třetí Wales má zápas k dobru a v pondělním utkání navíc dokázal porazit nevyzpytatelné Estonsko 1:0.

Trio bývalých reprezentantů válí v Červených Janovicích:

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10