Hokej

AHL budou poprvé pískat ženy, mezi nimi i sestra hráče NHL

AHL budou poprvé pískat ženy, mezi nimi i sestra hráče NHL
Od nové sezony budou pískat v AHL také ženy Zdroj: nhl.com

Druhá nejvyšší zámořská hokejová liga AHL zažije v letošní sezoně jednu velkou premiéru. Poprvé v její historii, která se datuje až od roku 1936, budou řídit zápasy také ženy, a bude jich hned deset. Mezi nimi je i Elizabeth Manthaová, jež je sestrou Anthonyho Manthy, který byl v minulé sezoně vyměněn za Jakuba Vránu do Washingtonu.

Úplně první ženou, která bude v AHL řídit utkání jako hlavní rozhodčí, se stane Katie Guayová, která společně s Brandonem Schraderem bude mít na starosti zápas mezi Wilkes-Barre/Scranton a Lehigh Valley Phantoms. Utkání začíná 17. října pět minut po půlnoci středoevropského času. Jejími následovnicemi budou o den později Kelly Cookeová a Jacquieline Zee Howardová.

Mezi další hlavní rozhodčí patří Laura Whiteová, Samantha Hillerová, Elizabeth Manthaová a Amanda Tassoniová. Na čarách je pak doplní Kendall Hanleyová, Kirsten Welshová a Alexandra Clarkeová.

Související obsah

"Jsme poctěni, že se můžeme podílet na vzestupu těchto talentovaných rozhodčích, který je povede až na tu nejvyšší úroveň," řekl komisionář AHL Scott Howson. "Každá z nich má zkušenosti z vysokoškolského, juniorského mezinárodního a ženského hokeje a budou skvělou posilou do našeho týmu," doplnil. 

Pro těchto deset rozhodčích se jedná o velkou příležitost, jak se jednou dostat do NHL, protože zatím každý rozhodčí, co kdy pískal tuto nejlepší soutěž na světě, si AHL prošel. "Už jsem to říkal dříve. Den, kdy uvidíme ženy v profesionálním hokeji, se velmi rychle blíží. Jednoho dne uvidíme ženu v NHL, je to jen otázka času," řekl předseda rozhodčích NHL Stephen Walkom.

Českým hokejistům se v přípravě na novou sezonu NHL daří. Filip Chytil zazářil hattrickem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10