Další sporty

Český cyklista přišel s rázným rozhodnutím, kariéru končí ve 29 letech

S překvapivým rozhodnutím přišel cyklista Petr Vakoč. 29letý jezdec se totiž rozhodl ukončit svou profesionální silniční kariéru. V létě přitom po dlouhém zranění startoval na prestižní Tour de France.

Právě na slavné Tour předvedl velice povedený výkon a ukázal, že je po hrozivém zranění 100 % fit. Jenže nyní přišel s rázným rozhodnutím a ve 29letech končí svou silniční kariéru.

Petr Vakoč měl navíc nabídku smlouvy od stáje Alpecin, jenže kontrakt na další rok nepodepsal. "Středeční Giro del Veneto pro mě bude posledním závodem letošní sezony a zároveň posledním závodem mé profesionální silniční kariéry. Po dlouhém a důkladném přemýšlení jsem dospěl k rozhodnutí, že je čas vydat se vstříc novým výzvám," prohlásil jezdec na facebooku.

Související obsah

"Svět kol nehodlám opustit úplně, chci trošku závodit v terénu, kde vlastně moje kariéra začala. Ale hlavní náplň života bude jinde. Budu studovat psychologii a výživu. Svoje zkušenosti z profesionální kariéry chci předávat dále," dodal Vakoč.

Kariéru českého cyklistického talentu přerušil hrozivý pád z roku 2018, kdy Vakoče srazilo nákladní auto. Rodák z Prahy měl tehdy šest zlomených obratlů a jeho návrat do pelotonu se zdál jako hodně nepravděpodobný, nakonec se však dokázal vrátit a při letošní Tour se ukázal jako velice platný člen týmu Alpecin, další závody na Tour ale i dalších závodech už bohužel nepřidá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události