Basketbal

Infarktový závěr Nymburku, o výhře rozhodl v poslední vteřině

Zdroj: profimedia.cz

Basketbalisté Nymburku zvítězili ve druhém utkání Ligy mistrů proti PAOK Soluň 84:83. Rozhodující koš vstřelil se závěrečným klaksonem Jerrick Harding. Ve druhém zápase porazil BC Kalev/Cramo turecký Tofas.

Nymburk po předchozí prohře s Galatasaray potřeboval v Lize mistrů nutně zabrat. Proti PAOK tak začal velice aktivně a brzy si vytvořil i komfortní náskok.

Ve druhé čtvrtině se náskok dokonce vyhoupl až na 14 bodů, nicméně řecký soupeř nesložil zbraně a rozdíl dokázal smazat. Poprvé ve třetí čtvrtině, kdy se dostal do vedení o tři body.

​Nymburk pak ale znovu zabral a v poslední čtvrtině to vypadalo, že si dojde k jasné výhře. Jenže Soluň opět zápas zdramatizovala a pět vteřin před koncem se dostala do vedení o bod. V tu chvíli ale přišla ale hvězdná chvíle nymburského rozehrávače Jerricka Hardinga, jenž se závěrečným klaksonem trefil koš a rozhodl o konečné výhře 84:83. 23letý Američan byl také s 22 body nejlepším střelcem utkání.